Клематис сорту Роогучі (Rooguchi)

Клематис «Роогучі» (Rooguchi), що належить до групи цільнолистих, виведений у Японії 1990 року. Сорт не чіпкий — треба підв’язувати до опори або може стелитися. На чорних трав’янистих стеблах із видовженими зеленими листками зацвітають сині дзвіночки з білими краями діаметром до 7 см.

Квітка має 4 пелюстки, загнуті назовні, тичинки світло-жовті. Цвіте упродовж трьох тижнів — від середини червня до початку липня, за іншими даними — безперервно від червня до вересня: цвіт з’являється на молодих пагонах.

Rooguchi любить сонце і вологу, родючий ґрунт.

Клематис висаджують весною або осінню в ямку розміром 60×60×60 см. На дно насипають 15 см дренажу, ґрунт збагачують добривами або компостом. Коріння саджанця розправляють і засипають землесумішшю. Слід заглибити його на 7–10 см — так клематису легше перенести першу зиму. Якщо мульчувати землю, мульча допоможе вберегти кореневище від пересихання і перегріву.

Стебло «Роогучі» виростає на 180–240 см у висоту, у ширину — 90–120 см.

Клематис слід регулярно поливати — раз на тиждень, а в посушливий період і частіше. Варто регулярно підживлювати рослину, чергуючи органічні й мінеральні добрива, особливо в період цвітіння. Землю навколо рослини прополюють і розпушують.

Rooguchi восени обрізають, у перший рік до 20 сантиметрів. На зиму кущ вкривають.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи