Клематис сорту Принцеса Кейт (Princess Kate)

За різними джерелами, існує від півтори до трьох тисяч сортів клематису. Серед техаських гібридів великою популярністю користується новий сорт «Принцеса Кейт» (Princess Kate). Стебло заввишки 1–1,5 метра покривається рясним цвітом від червня до вересня. Тюльпаноподібні квітки зовні бузково-фіолетові, всередині світло-рожеві, майже білі, з темно-вишневими тичинками. Сорт призначений для вирощування в контейнерах.

„Принцеса Кейт” невибаглива. Їй достатньо трохи сонця, затишку (не любить протягів), родючої землі. Висаджують клематис весною або ранньою осінню. Використовують землесуміш: 3 частини дернової землі, компосту або гною, 1 частина торфу, 1 частина піску. Не варто садити кущ близько до стіни: якщо на „Принцесу Кейт” стікатиме вода з даху, вона почне хворіти й загине. Відстань до опори має бути щонайменше 30 см.

На дні ямки роблять невеличкий горбик, на ньому розправляють коріння рослини і засипають землесумішшю. Землю мульчують. Це вбереже клематис від пересихання.

. . . . . .

Разі на тиждень кущ підливають. Регулярно підживлюють почергово органічними й мінеральними добривами (але це не стосується рослини першого року). В міру зростання клематис підв’язують до опори.

На зиму обрізають і вкривають. Важливо обрізати „Принцесу Кейт” до перших заморозків. На рослині першого року залишають одне стебло завдовжки 20 см. Це стимулюватиме відростання бокових пагонів. Наступного року і далі обрізають усі старі, хворі, засохлі пагони. Перед укриттям на зиму клематис обприскують розчином фунгіциду і присипають деревним вугіллям — це заходи з профілактики грибкових захворювань.

. . . . . .

Після 5 років коріння „Принцеси Кейт” можна розділити лопатою, щоб розмножити.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи