Клематис сорту Піілу (Piilu)

Клематиси махрові мають дуже багатий вигляд. Великою популярністю серед них користується естонський сорт «Піілу» (Piilu, з естонської перекладається як „маленьке каченя”). Він компактний, що дозволяє вирощувати на балконі, в контейнерах чи великих вазонах, при цьому рясно і довго цвіте.

Кущ клематису „Піілу” досягає висоти 1,5–2 м. Квіти лілово-рожевого кольору діаметром до 10 см з темнішою смугою посередині мають хвилясті пелюстки і жовту серединку. Характерна особливість сорту — подвійне цвітіння: під час першої хвилі — махрові квітки, в кінці літа — прості.

. . . . . .

Клематис надає перевагу сонячним, затишним місцям, пухкому, родючому ґрунту. Найкраще підійде ажурна напівтінь.

„Піілу” садять весною або осінню. Відстань від опори має бути щонайменше 20 см, від стіни 40 см, щоб дощова вода не стікала на кущ, інакше він захворіє і пропаде. Відстань між рослинами — 70 см. Перед висадкою саджанці рекомендовано замочити в будь-який стимулятор росту. Для клематису готують ямки розміром 50×50×50 см, засипають дренажем, родючою землею, заливають водою. Насипають невеличкий горбик, розправляють на ньому коріння саджанця, засипають ґрунтом. Кущ підв’язують до опори. Землю довкола нього мульчують сухою травою.

„Піілу” стійкий до захворювань і садових шкідників. Витримує мороз до -34 градусів. А от посухи боїться (може осипатися цвіт і листя), тому передовсім треба подбати про регулярний полив.

З другого року клематис треба підживлювати, чергуючи органіку з мінеральними добривами.

На зиму „Піілу” обрізають і вкривають. Видаляють зів’ялий цвіт, листя, залишають стебло завдовжки 40–50 см, можна навіть 100 см. Для профілактики захворювань кущ обприскують мідним купоросом, посипають деревним попелом.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи