Клематис сорту Іван Павло ІІ (John Paul II)

Автор сорту клематису „John Paul II” — варшавський монах Стефан Франчак, який назвав його на честь тодішнього (1980 рік) Папи Римського — уродженця Польщі Івана Павла ІІ. Великі кремові квіти, майже білі (діаметр 15–18 см), зі світло-рожевою смугою на кожній пелюстці, чашоподібні, з 6 пелюстками і темно-червоними тичинками, милують око ціле літо і пів осені. „John Paul II” гарно виглядає на опорі, створює чудовий живопліт.

Повторно квітучий сорт — має дві хвилі цвітіння за сезон: травень/червень, серпень/вересень. Задля щедрого квітування потрібно правильно обрізати стебло і сформувати на висоту 1–1,5 метра. Під час другої хвилі малинова смуга на пелюстках яскравіша, цвіт виглядає зовсім по-іншому.

Стебло „Іван Павло ІІ” виростає до 3–4 метрів. Добре плететься, швидко росте.

Клематис можна садити навесні або восени. Дернову землю, компост або перегній змішують із торфом і піском у пропорції 3:1:1. У ямці роблять горбок, на нього ставлять саджанець, коріння розправляють і засипають землесумішшю. Важливо заглибити рослину на 7–10 см — це захистить її від замерзання взимку. Землю навколо саджанця мульчують.

. . . . . .

Щоб прикоренева зона не оголювалась, клематис «Іван Павло ІІ» садять поряд із низькими чагарниками або високими декоративними квітами — це дозволить затінити нижню часину рослини.

. . . . . .

Догляд передбачає захист від перегріву і пересихання влітку — полив раз на тиждень (у посушливе літо частіше), підживлювання мінеральними й органічними добривами.

На зиму кущ «Іван Павло ІІ» обрізають , видаляють старе листя і вкривають.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи