Огірок сорту «Капрікорн»
Турецький гібрид „Капрікорн” (Capricorn, Козеріг, Yuksel Tohum) — сорт огірка практично без недоліків: ультраранній (дозріває на 32–35 день після появи сходів), партенокарпічний (самозапильний, не потребує „послуг” бджіл), стійкий до несприятливих умов (навіть за таких умов дає стабільний врожай із якісними плодами), високоврожайний.
Використання огірка універсальне: у свіжому вигляді, для салатів, для консервації. Дуже добре зберігається і транспортується.
„Капрікорн” сіють у відкритий ґрунт у кінці травня — червні, коли земля вже добре прогріється, на глибину 3–4 см. Відстань між рослинами 12–15 см. В теплиці, під плівку чи в одноразовий посуд (для розмноження розсадним способом) „Капрікорн” висівають на місяць–півтора раніше. Огіркам потрібен родючий, пухкий, зволожений ґрунт. Якщо замочити насіння у воді на 12 годин перед висіванням, воно зійде швидше. Проростає при температурі 13–15 градусів.
Оптимальний температурний режим для огірка — 25–27 градусів, допустимі межі — 18–30 градусів. 10 градусів і нижче або 35 градусів і вище пригнічують розвиток. „Капрікорн” погано почувається вже при 15 градусах. Висока вологість і низькі температури провокують загнивання. При наближенні температури до нуля рослина гине.
Огудина „Капрікорну” сильно галузиться, але бічні пагони короткі. Стебло формують, прищипуючи нижні пагони і верхівку, коли рослина досягне 1–1,5 метра. Підв’язують.
Плоди „Капрікорну” — завдовжки 12–14 см (3–3,5 см у діаметрі), вага 100–130 г. Основний врожай сорт віддає у перший місяць.
Подальший догляд за огірками нескладний: поливати, полоти, розпушувати землю. „Капрікорн” варто також підживлювати калійними добривами.
Сорт стійкий до прикореневої гнилі, вірусу звичайної мозаїки огірка, резистентність до борошнистої роси й несправжньої борошнистої роси середня.