Огірок сорту «Чайковський»

Серед нових сортів огірків, які вирощують в Україні, набирає поширення „Чайковський”. Виведений нідерландською агрофірмою Rijk Zwaan Zaadteelt En Zaadhandel 2013 року. Ранньостиглий: від перших сходів до першого врожаю минає лише 40–42 дні.

„Чайковський” партенокарпічний (самозапильний), що дозволяє вирощувати його в теплицях або під плівкою. Використовують для товарного виробництва на весняно-літній або літньо-осінній сезон.

Насіння „Чайковського” висівають у прогрітий, вологий, пухкий, удобрений ґрунт на глибину 3–4 см на відстані 12–15 см між рослинами. На відкритій ділянці огірок сходить при температурі щонайменше 13–15 градусів. Оптимальна температура для розвитку — 25–27 градусів, нормально росте й плодоносить у межах 18–30 градусів. При похолоданні нижче 10 градусів чи під час спеки поза 25 градусів ріст огірка гальмується чи навіть зупиняється. При наближенні показників термометра до нуля рослина гине. При високій вологості й водночас низькій температурі огірок починає гнити. Але після стресових умов „Чайковський” добре відновлюється.

Сорт стійкий до поширених огіркових захворювань, зокрема до вірусу огіркової мозаїки, борошнистої роси і бурої плямистості.

„Чайковський” починає плодоносити рано й одразу рясно. Довжина огірка 8–10 см, вага — 70–90 грамів. Не гірчить. Не жовтіє, навіть якщо вчасно не зібрати врожай. Сорт доволі жаростійкий.

Рослина відкрита, збирати огірки легко. Однак плоди дуже колючі.

Крім звичайного догляду (поливання, прополювання, розпушування землі), „Чайковський” потребує регулярного підживлювання мінеральними добривами.

Схожі записи