Огірок сорту «Кріспіна»
Ідеальний сорт огірка для вирощування в теплиці — партенокарпічний гібрид: він здатний зав’язувати плоди без запилення. Серед таких популярний — „Кріспіна”, виведений нідерландською селекційною компанією Nunhems. Звісно, „Кріспіну” можна вирощувати й на відкритому ґрунті — вам не доведеться хвилюватися щодо пустоцвіту.
Цей сорт ранній (дозріває за 38–40 днів). Огірок корнішонного типу. Плоди завдовжки 10–12 см, 4 см в діаметрі, ростуть до 100–120 грамів. Урожайність — понад 6 кілограмів з квадратного метра.
Темно-зелені циліндричні огірки дуже смачні, хрусткі, без гіркоти, не жовкнуть. Чудово підходять для засолювання. Стверджують, що саме засолені плоди „Кріспіни” використовує компанія McDonald’s для приготування гамбургерів.
Сорт поєднує високу врожайність із невибагливістю: огірок стійкий до посухи, вірусу мозаїки огірка, бурої плямистості, борошнистої роси та несправжньої борошнистої роси. Добре зберігається і транспортується.
„Кріспіну” садять у квітні–травні в удобрений, вологий, теплий ґрунт. Можна використовувати також розсадний спосіб. Щоб огірки зійшли, повітря має прогрітися щонайменше до 13–15 градусів. Насінини кладуть у попередньо заготовлені рядки на відстані 5–6 см одна від одної. Заглибити їх треба на 1–1,5 см. Якщо попередньо замочити насіння у воді на 12 годин, огірки зійдуть швидше.
Оптимальна температура для росту огірків — 25–27 градусів, але цілком комфортно вони почуваються в межах 18–30 градусів. За нижчої температури від 10 градусів відбувається порушення в розвитку, при наближенні до нуля — рослини гинуть. Спека понад 35 градусів пригнічує ріст. При низькій температурі і високій вологості огірки гниють.
Може рости як на сітці, так і без опори. В міру старіння нижніх листків пожовкле листя можна видалити. Особливо важливо це в теплиці задля доброго провітрювання.
Поливати треба відстояною ледь теплою водою.