Огірок сорту «Серпантин»

Серед популярних недорогих сортів огірків — ранньостиглий „Серпантин”. Його перший врожай можна збирати вже на 36–38 день після сходження. При цьому плодовитість „Серпантину” висока. Сорт універсальний: плоди підходять для салатів і консервацій.

Сіють огірок у родючий, вологий, добре прогрітий ґрунт у кінці травня. Добрий варіант, якщо перед тим на грядці росли цибуля, часник, бобові чи капуста. При розмноженні розсадним способом не треба чекати стійкого тепла — „Серпантин” можна сіяти вже в кінці березня.

На грядці насінини заглиблюють на кілька сантиметрів на відстані 12–15 см одна від одної. Огірок сходить при температурі 13–15 градусів, найкраще почувається при 25–27 градусах, добре розвивається в межах 18–30 градусів. При +10 і нижче та в спеку понад +35 відбуваються зміни в розвитку. При наближенні температури до нуля „Серпантин” гине. При одночасній високі вологості й низькій температурі підгниває.

Огудина огірка витка, виростає до 120 сантиметрів, а то й до 2 метрів, обов’язково треба підв’язувати на опору. Бджолозапильний сорт, тому вирощувати в теплиці проблематично.

Огірки „Серпантин” зав’язуються гронами. Плід із трохи ребристою зеленою шкіркою з чорними шипами виростає до 8–10 см (вага близько 70 грамів), солодкий, хрумкий, не гірчить.

Імунітет „Серпантину” середній: піддається борошнистій росі й бактеріозу. Зате витримує весняні нічні заморозки, легко відновлюється. Добре переносить також посуху.

Огірки добре зберігаються і транспортуються. Не жовтіють.

Догляд звичайний: при потребі поливати, полоти й розпушувати землю. Час від часу можна удобрювати універсальними мінеральними або органічними добривами.

Схожі записи