Перець сорту «Ратунда»
Великою популярністю серед любителів перцю користується сорт „Ратунда”. Червоний, темно-червоний, золотий — кожен вибирає, що йому більше до вподоби. Солодкий болгарський перець „Ратунда” класифікують як томатоподібний: плід розділений на часточки, округлий, злегка сплюснутий.
Сорт середньостиглий, високоврожайний. Перші плоди дозрівають на 120–130 день після перших сходів. На кущі заввишки 40–60 сантиметрів зав’язуються 11–13 плодів. З квадратного метра можна зібрати до 7 кілограмів перцю (це в середньому 6 кущів).
„Ратунда” — солодкий, соковитий, із медовим присмаком і гострим, ледь помітним акцентом (не гірчить). Стінки можуть досягати 6–10 міліметрів у товщину. Середній плід важить 180 грамів.
Перець споживають свіжим, у стравах, консервують. Використовувати можна як стиглі плоди, так і зелені. Сорт дуже добре зберігається. Перець може лежати більше місяця (звісно, за умови, що плоди не пошкоджені).
„Ратунду” розмножують як розсадним способом, так і висіванням у відкритий ґрунт. Але слід враховувати, що перець — теплолюбна рослина. Його насіння проростає за тиждень-півтора при температурі 20–25 градусів і за майже 3 тижні при 13–15-ти. При температурі нижче +13 припиняє рости, при зниженні до нуля — змерзає.
Оптимальний температурний режим для розвитку перцю — 18–25 градусів. Внаслідок різких перепадів температур (нижче 15-ти або вище 30-ти) можуть осипатися квіти.
При висіванні насіння на розсаду у середині січня — початку лютого його заглиблюють у ґрунт на 1–2 сантиметри. Після появи перших двох листочків підживлюють суперфосфатом, а потім пікірують. Розсаду слід регулярно поливати і що три тижні підживлювати. Орієнтовно у травні (залежно від погоди) перець пересаджують на грядки.
Для вищого врожаю „Ратунду” можна покропити 1%-ним розчином борної кислоти і калійними добривами.
Для профілактики сезонних захворювань перець варто обробити фунгіцидами, хоча загалом сорт дуже стійкий до хвороб.