Помідор сорту «Червона Шапочка»

„Червона Шапочка”помідори з раннім терміном дозрівання, виведені для вирощування на відкритому ґрунті. Сорт супердетермінантний — карликовий. Кущ виростає у висоту лише на 30–50 см, припиняє рости, як тільки з’являються перші суцвіття.

Не потребує підв’язування. Вирощувати можна навіть на балконі (і не обов’язково в літній період). Помідори з’являються на ньому вже на 90–100 день після сходження насіння.

Кущі „Червоної Шапочки” плодоносять рясно. Великі томати завбільшки 70–100 грамів зав’язуються кистями по 4–5 штук. Помідори мають товсту шкірку, тому чудово зберігаються, не розтріскуються і добре транспортуються.

Їх споживають свіжими та використовують для консервування.

Томати найкраще розмножувати розсадним способом. Насіння висівають в ящички або під плівку в березні у родючий, пухкий ґрунт. Заглиблюють на 2–3 см. Якщо попередньо замочити помідор у теплій воді на 12 годин, насіння зійде швидше. Мінімальна температура, при якій проростає помідор, — 18–22 градуси. Перед сходженням треба підтримувати температуру в приміщенні 20–25 градусів, потім знижують до 10–15. Після появи на пагоні 2–3 листків помідори пікірують. Двічі або тричі удобрюють. За тиждень — півтора перед перенесенням на грядку розсаду загартовують: виносять надвір на кілька годин, а також зменшують полив. Загартоване стебло помідора товсте, темно-зеленого кольору. Якщо розсада світло-зелена, витягнута — отже, рослині бракує світла, місця (загусто посіяно), забагато вологи чи зависока температура. Пересаджують томат у відкритий ґрунт після настання стійкого тепла. Відстань між рослинами — 50 см.

Збирають врожай „Червоної Шапочки” від середини червня до вересня. Можна самому зібрати насіння.

Сорт має дуже добрий імунітет. Помідор резистентний до більшості поширених захворювань. Але при надто високій вологості може піддаватися грибковим захворюванням.

Схожі записи