Сорт винограду «Віктор»
Одна з найкращих форм столового винограду, виведеного російським селекціонером-любителем Віктором Крайновим, називається „Віктор”. Сорт вийшов у світ на початку 2000-х і швидко завоював популярність завдяки крупним ягодам, привабливому кольору й чудовому смаку. Вирощують його також в Україні.
Ранньостиглий „Віктор” — гібрид крупноягідного і стійкого до захворювань „Талісмана” й безнасіннєвого молдовського гібрида „Кишмиш променистий”. Самозапилюється.
В південних регіонах виноград достигає вже на початку серпня. Врожайність середня — 8–10 кг з куща.
Смак у «Віктора» насичений, солодкий. Ягоди м’ясисті, колір від жовто-рожевого до малинового, не більше 1–2 кісточок. Що більше тіні, то насиченіший колір виноградин. Споживають свіжими або вичавлюють сік. Добре транспортується та зберігається в холодильнику.
Висаджують виноград навесні у тепле, сонячне, захищене від вітру місце. Для саджанців готують ямки завглибшки 60–100 см. На дно насипаю дренаж (25 см), засипають землесумішшю (садова земля, торф, пісок і перегній). Саджанець «Віктора» підв’язують до опори, рясно поливають. Потім поливають тільки за посухи.
У перший після посадки рік лозу не обрізають, а потім — щоосені. Навесні і влітку забирають зайві пагони прищипуванням.
Сорт «Віктор» потребує регулярного підживлювання. Щовесни підсипають комплексними мінеральними добривами.
Загалом цей виноград невибагливий. „Віктор” дуже стійкий до захворювань — мілдью, оїдіуму, сірої гнилі. Достатньо двох профілактичних обприскувань від цих шкідників. Небезпеку для нього становить лише борошниста роса. Але при правильному догляді її можна уникнути.
Морозостійкість сорту середня — -22 – -23 градуси. На зиму лозу винограду пригинають до землі і вкривають. Може змерзнути ранній цвіт, тому місце для висаджування треба вибирати ретельно. Якщо прогнозують заморозки, врятувати квіти можуть розведені неподалік вогнища — теплий дим вбереже цвіт від осипання.
Весною ґрунт мульчують.