Помідор сорту «Кібіц»
Ультра ранній помідор „Кібіц” дозріває вже на 65–70 день після висадки розсади. Невеличкі пальчикоподібні плоди достигають на компактних кущах заввишки до 80 сантиметрів. Від інших „сливок” відрізняються носиком на вершечку помідора.
„Кібіц” має високий імунітет до поширених захворювань, зокрема не піддається фітофторі (якщо росте не занадто густо) і вершинній гнилі. Плоди не розтріскуються навіть у період затяжних дощів.
Найкраще споживати „Кібіц” свіжими або консервувати цілими, для соку чи пасти вони недостатньо соковиті. Часто на розрізі можна побачити білий стрижень.
Насіння помідора висівають у теплиці або в ящички у кінці лютого. Якщо попередньо замочити його на 12 годин, зійде швидше. Помідор проростає при температурі 18–22 градуси. В перший тиждень треба утримувати температуру на рівні 20—25 градусів, після сходження знизити до 10–15 градусів.
Через місяць, коли стебло пустить два листочки, розсаду пікірують. При настанні стійкого тепла загартовують: виносять на кілька годин надвір, а потім пересаджують у відкритий ґрунт. Загартована розсада має темно-зелене міцне стебло. Світло-зелений колір стебла і витягнутість свідчать про несприятливі умови (недостатнє освітлення, згущеність, зависоку температуру чи вологість). Земля для помідора повинна бути родюча, пухка, добре дренована.
Хоч кущ „Кібіц” невеликий, краще підв’язати його до опори, адже може згинатися чи ламатись під вагою врожаю — один кущ родить до 3,5 кг помідорів. У кожній плодовій кисті зав’язується 5–7 томатів. Поступово вони набувають червоного або оранжевого кольору. Дозрілі помідори важать 50–70 грамів, мають 2 насіннєві камери. Насіння можна зібрати самостійно.
„Кібіц” добре зберігається і транспортується. Є маленький недолік — стиглі томати осипаються, якщо торкнутись куща.
Помідори слід регулярно поливати, двічі–тричі підживлювати, прополювати.