Клематис сорту Принцеса Діана

Клематис „Принцеса Діана”, виведений у Великобританії — пізній сорт декоративної рослини.

Використовують для прикрашання саду, альтанок, огорожі. Сорт невибагливий, нескладний у догляді, довго цвіте. Добре чіпляється за опору.

Рясні яскраво-рожеві квітки оригінальної тюльпаноподібної форми зі світлими краями на дво-три-метровому стеблі „Принцеси Діани” милують око упродовж липня – серпня. Квіти завбільшки до 7 см у діаметрі мають по чотири загострені пелюстки. Після відцвітання не менш привабливо виглядають супліддя „Принцеси Діани”.

Для клематису вибирають світле, сонячне місце, без протягів. Кореневище краще захистити тінню, верхній частині подобається сонце, але не забагато, від прямих сонячних променів ніжні листочки можуть скручуватись. Це слід врахувати при виготовленні і встановленні опори для виткої рослини.

Клематис висаджують весною або осінню в землесуміш (3:1:1) із дернової землі, компосту або гною; торфу; піску. У викопану ямку 50х50 см, завглибшки 65 см, насипають 10–15 см дренажу, роблять горбок, на ньому розташовують рослину, коріння розрівнюють та засипають землесумішшю. Глибока посадка (7–10 см) дозволяє „Принцесі Діані” легко переносити зиму. Від стіни чи огорожі відступають на 30 см. Ґрунт навколо рослини мульчують.

Обов’язково слід подбати про дренаж. Корінь рослини довгий, близько метра. Тому найкраще садити „Принцесу Діану” на невеликому пагорбку (природному чи штучно насипаному), щоб уникнути підходу ґрунтових вод.

Відстань між кущами має бути не менше метра.

Якщо не вдалося посадити рослину восени, зимою її зберігають у приміщенні з температурою +5 градусів. Коріння тримають у піску з тирсою, паростки постійно прищипують. Перед висаджуванням навесні краще поставити коріння на кілька годин у воду.

Догляд за клематисом полягає у захисті від пересихання (кущ любить воду, поливати треба щедро, щонайменше раз на тиждень, у спеку тричі на тиждень) й перегріву влітку та змерзання взимку. У період вегетації „Принцесу Діану” почергово підгодовують органічними й мінеральними добривами. Але важливо не перестаратися з удобрюванням рослини першого року, особливо це стосується органічних добрив.

Восени кущ обрізають до 15–20 сантиметрів, видаляють зів’яле листя, укривають на зиму.

Клематиси стійкі до борошнистої роси, але піддаються грибковим захворюванням. Також їх можуть пошкоджувати нематоди. Слід вчасно зауважувати проблеми й використовувати відповідні засоби.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи