Помідор сорту «Космонавт Волков»

Якщо жінкам селекціонери присвячують сорти троянд, то чоловікам — помідори. Так російський селекціонер Ігор Маслов на честь космонавта Волкова, з яким познайомився, коли свого часу працював інженером космічної галузі, назвав томати.

„Космонавт Волков” — середньостиглий сорт, дозріває на 110–120 день після посіву. Яскраво-червоні круглі, злегка приплюснуті помідори, з невеликою ребристістю дуже смачні, соковиті і м’ясисті. Вони особливо ароматні — пахнуть навіть нерозрізаними. „Космонавт Волков” смакує свіжим і консервованим. Дуже смачна й ароматна виходить паста.

У тепличних умовах томати можуть сягати 400 грамів. Загалом ростуть у середньому до 200–250 грамів.

Помідори найкраще розмножувати розсадним способом. Насіння висівають у ящички чи в теплиці. Щоб зійшло швидше, можна замочити його у теплуватій воді на 12 годин. Ґрунт для томатів повинен бути родючий, пухкий, водопроникний.

У перший тиждень перед сходженням треба витримувати температуру 20–25 градусів. Помідор проростає щонайменше при 18–22 градусах. Коли проклюнуться стебла, слід знизити температуру до 10–15 градусів. Після появи двох листочків розсаду пікірують.

Після настання стійкого тепла рослину загартовують, виносячи на кілька годин надвір, а потім пересаджують на грядку. Загартоване стебло повинна бути міцним і темно-зеленим. Світло-зелений колір і витягнутість — ознаки надмірного тепла, вологості, недостатнього освітлення або загустого посіву.

Стебло „Космонавта Волкова” велике, міцне, може сягати навіть 2 метрів. Його обов’язково потрібно підв’язувати. В кожній плодовій кисті формується по 3–5 зав’язей. Сорт дає до 6 кілограмів помідорів з куща.

„Космонавт Волков” стійкий до несприятливих умов. Встигає віддати основний врожай до розповсюдження фітофтори. Томати не розтріскуються, якщо надмірно не перезволожити землю. У спеку помідор може призупиняти зав’язування плодів, але після зниження температури продовжує. Сорт добре зберігається і добре транспортується.

Догляд за „Космонавтом Волковим” простий: вчасно поливати, підживлювати мінеральними й органічними добривами, прополювати.

Схожі записи