Сорт винограду «Румба»

«Румба» — один із найкращих серед сотень сортів винограду, створених селекціонером Василем Капелюшним.

Існує безліч сортів винограду. А селекціонери тим часом не втомлюються виводити все нові й нові сорти. Та при цьому більше уваги вони приділяють смаковим та ще більше естетичним якостям винограду, натомість агротехнічні характеристики у них зазвичай на середньому рівні. Винятком можна назвати виноград „Румба”.

Це ранньостиглий сорт винограду, може дозрівати навіть у кінці липня. Самозапильний. Стійкий до морозу й захворювань та шкідників. Ягоди (від ніжно-рожевого до червоного, аж фіолетового кольору) і грона великі. Виноград дуже солодкий, комусь може здатися навіть приторним. Шкірка тверда, надає ягодам терпкуватості. Водночас захищає виноград від розтріскування й ос, тому тривалий час після дозрівання може зберігатися на кущах. Добре транспортується.

„Румбу” споживають у свіжому вигляді, використовують для соків та компотів. Восковий наліт на виноградинах і велика кількість цукру в ягодах робить цей столовий сорт придатним для виготовлення вина.

Перед посадкою „Румби” в теплому, сонячному, затишному місці весною готують ямки завглибшки 70–100 см. Ґрунт має бути добре дренований. Щоб це забезпечити, на дно ямки кладуть дренаж (25 см), зверху засипають землесуміш (садова земля, пісок, торф і перегній). Саджанці підв’язують до опори й рясно поливають.

Першої осені кущ не обрізають, а вже з наступної — щороку. Навесні ґрунт мульчують. Крім того, виноград підживлюють комплексними мінеральними добривами. При потребі поливають. Вже на третій рік з’являються перші грона, повноцінний врожай — з четвертого року. Сорт «Румба» невибагливий, добре родить практично всюди.

Стійкість до шкідників і захворювань дозволяє проводити лише профілактичні обприскування під час цвітіння, до появи зав’язі від „хімії” не залишиться й сліду.

Вкривати «Румбу» на зиму не обов’язково. Слід враховувати регіон і погодні умови.

Схожі записи