Помідор сорту «Новачок»

Назва сорту „Новачок” дещо вводить в оману — насправді помідор вирощують уже майже 40 років. Це перевірений високоплідний, невибагливий сорт.

На невеликому стеблі (50–85 см) достигають овальні оранжево-червоні 70–100-грамові помідори, не схильні до розтріскування, з універсальним використанням.

В середині березня насіння „Новачка” висівають у ящички або в теплиці на глибину 2–3 см. Щоб воно зійшло швидше, можна замочити попередньо у воді. Необхідна для сходження температура — 18–22 градуси. В перший тиждень до сходів у приміщенні підтримують температуру 20–25 градусів, потім знижують до 10–15. Коли на стеблах помідорів з’явиться по два листочки, розсаду пікірують. Після настання стійкого тепла (орієнтовно — початок червня) розсаду загартовують (виносять на свіже повітря або піднімають плівку в теплиці) і висаджують на грядку. Загартована розсада темно-зелена, стебло міцне, видовжене блідо-зелене стебло виростає при недостатньому освітленні, загустому посіві, надмірній вологості чи теплі.

„Новачок” — середньостиглий, дозріває за 110–127 днів. У кожній кисті формується по 6–7 зав’язей. З куща можна зібрати до трьох кілограмів плодів.

Сорт стійкий до захворювань, зокрема до макроспоріозу. Але може піддаватися фітофторозу. Нормально переносить зміни погодних умов, зокрема короткотривалу посуху.

Помідори добре зберігаються та транспортуються.

Догляд за „Новачком” не складний: регулярно поливати (часто, але не рясно), полоти, розпушувати землю, підживлювати.

Порівняно недавно почали вирощувати також „Новачок рожевий”. Він трохи швидше достигає. Помідори ростуть до 80–113 грамів. Плоди мають тоншу шкірку і менш тугу м’якоть, ніж червоний „Новачок”, тому в консервації можуть розповзатися, тріскати.

Схожі записи