Перець сорту «Жовтий товстостінний»

Деяким рослинам зовсім не потрібні романтичні або загадкові назви, щоб привернути увагу, деякі завойовують прихильність лише своїми характеристиками. До таких належить перець „Жовтий товстостінний” — його люблять за яскраві жовті соковиті плоди, ранні терміни дозрівання, високу врожайність.

Перець — теплолюбна рослина. В наших кліматичних умовах його краще вирощувати розсадним способом. Насіння сіють у пухкий родючий ґрунт від середини січня до початку лютого (для пізнього врожаю — пізніше), заглиблюючи на 1,5–2 сантиметри. Можна попередньо замочити його в теплій воді на 5 годин.

При температурі 20–25 градусів перець проростає за 7–9 днів, при 13–15 — за 18–20 днів. Розсаду переносять у відкритий ґрунт після настання стійкого тепла (понад 14 градусів). Не зайвим буде загартувати розсаду: на кілька годин виносити з теплиці або відкривати плівку.

Можна вирощувати перець і в теплиці. Рослини розміщують на відстані 40 на 40 сантиметрів.

При зниженні температури нижче 13 градусів рослина припиняє рости й розвиватися, у спеку поза 30 градусів може опадати цвіт.

Жовтий товстостінний перець стійкий до кліматичних змін та шкідників. Перець потрібно регулярно поливати й підживлювати. Водночас надмірний полив шкодить рослині не менше за посуху: квіти можуть жовкнути й осипатися.

Сорт перцю „Жовтий товстостінний” дозріває за 112 днів. На кущах заввишки 75–95 сантиметрів достигають яскраво-жовті кубічні чотирикамерні плоди вагою 90–100 грамів з товстими соковитими стінками (до 10 міліметрів). Має пікантний смак. Перець споживають свіжим і використовують для приготування страв, консервацій тощо.

Схожі записи