Помідор сорту «Дика троянда»

Любителям не класичних червоних помідорів сподобається сорт „Дика троянда”. Круглі рожеві томати з великими смачними плодами дозрівають рано — за 108–115 днів від перших сходів. Плід важить 300–350 грамів. Основне призначення сорту — салатне, можна також виготовляти соуси й соки.

„Дика троянда” — стійка до поширених захворювань, зокрема до хвороби тютюнової мозаїки, а також до засоленості ґрунту та спеки, навіть поза 40 градусів. Але може хворіти на фітофтору.

Помідор висівають у теплиці або в ящички в березні, насіння заглиблюють до 3 см. Якщо замочити його у воду на 12 годин, зійде швидше. Земля для помідора потрібна родюча, пухка, водопроникна.

Насіння сходить при температурі 18–22 градуси. В перший тиждень підтримують температуру 20–25 градусів, потім знижують до 10–15 градусів. Після появи одного-двох листків помідор пікірують. Після настання стійкого тепла розсаду переносять у відкритий ґрунт. Попередньо кущі загартовують: виносять надвір на кілька годин. Загартоване стебло має бути міцне й темно-зелене. Світліє й витягується рослина, якій бракує місця (загусто посіяно) чи світла або забагато вологості чи тепла.

Кущ „Дикої троянди” високорослий — досягає 170 см (у теплиці й двох метрів). Обов’язково підв’язувати. Плодоносить від червня до самих заморозків. У кожній кисті формується 6–7 зав’язей. Помідори м’ясисті, з 4 насіннєвими камерами, солодкі, практично без кислинки. Шкірка тонка, глянцева.

Догляд за рослинами простий: підв’язати, пасинкувати, поливати ледь теплою водою, підгодовувати й розпушувати землю. Якщо добре доглядати „Дику троянду”, з куща можна зібрати від 3 до 5 кг плодів. Але при похолоданні, затяжних дощах врожайність не перевищує 2 кілограмів з куща. Висока вологість провокує також розтріскування помідорів.

„Дика троянда” погано транспортується. Щоб помідори трохи полежали, їх потрібно зривати дещо недозрілими.

Схожі записи