Сорт троянди El Toro (Ель Торо)

Троянда сорту El Toro („Телець, бик”) одразу привертає увагу яскравим червоним або оранжевим кольором (як атрибут кориди — плащ тореадора). Цей чайно-гібридний сорт виведений у Нідерландах 2003 року як зрізний.

Квіти тримаються на кущі 3–4 тижні. Цвіте рясно, на міцних стеблах формуються великі одиночні бутони. На сонці експресивний колір дещо вигорає, але через це квіти не втрачають товарного вигляду, адже форма при цьому не змінюється. Залежно від погодних умов колір то світлішає, то темнішає. У вазі стоять довго. Майже без шипів. Цвіте «Ель Торо» від початку літа по жовтень (з перервами).

Бутони щільні, мають діаметр 10–12 см. Пелюстки атласні, гофровані.

Кущ «Ель Торо» росте заввишки 80–100 см, у ширину до 50 см.

Для посадки використовують сонячне місце, але трохи затінене в обідню пору. Треба уникати холодних протягів. Ямки 40х40х40 см готують заздалегідь — за півроку (щоб садити весною — осінню, восени — готують весною). Краще садити все-таки навесні. У викопані ямки наливають воду. Як тільки вона вбереться, насипають дренаж, суміш перегною і землі. Саджанець заглиблюють так, щоб місце щеплення було над поверхнею землі на 1–2 см. Поливають, лунки мульчують торфом або перегноєм.

Весною кущі підживлюють органічними добривами, влітку мінеральними. При потребі поливають двічі на тиждень (наступного дня варто розпушити ґрунт). Зайві пагони та дику поросль підщеп видаляють.

Сорт «Ель Торо» стійкий до хвороб, зокрема до борошнистої роси й чорної плямистості. Не боїться навіть затяжних дощів.

Морозостійкість середня — до 20 градусів морозу, тому потребує вкривання. Перед тим кущ обрізають — видаляють бутони й листя. Підгортають землею, укладають на ялинове гілля, вкривають утеплюючим матеріалом (толлю або руберойдом).

. . . . . .

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи