Сорт троянди Дабл делайт

Троянди — класичний варіант квітів, але далеко не банальний. Якщо ж комусь він таким здасться, то завжди можна знайти серед безлічі сортів оригінальний. Особливо цікаво виглядають двокольорові бутони — як, наприклад, чайно-гібридний шраб Double Delight (виведений у розпліднику Декоплант ще 1976 року).

Бежева або світло-жовта квітка з яскраво-рожевими краями пелюсток і сильним пряним ароматом свого часу перемагала в конкурсі „Найкраща троянда Америки”, завойовувала золоті медалі в Німеччині й Італії.

Кущ „Дабл делайт” виростає до 1,2 м, в ширину — на 1–1,5 м. На кожному стеблі формується від одного до трьох великих оксамитових бутонів (12–15 см у діаметрі). Серединка висока, верхні пелюстки загинаються. Цвіте від початку червня до жовтня (між двома хвилями влітку є невелика перерва).

Висаджують троянду на сонці або в напівтіні (що більше сонця, то яскравіші квіти, водночас пряме сонячне проміння провокує скручування пелюсток) в родючий, удобрений ґрунт. Уникайте протягів. Весною або навесні підготуйте ямки 40х40х40 см. Через півроку можна садити: в ямку налити води, коли вона ввійде в землю, насипати суміш ґрунту й перегною. Саджанець заглиблюють так, щоб місце щеплення було ледь над поверхнею, поливають, лунки мульчують торфом або перегноєм.

Троянду обов’язково треба підживлювати добривами: весною — азотистими, восени — фосфорно-калійними. Кущ формують видаленням зайвих пагонів, відквітлих бутонів та дикої порослі підщеп.

„Дабл делайт” дуже стійкий до різних захворювань, більш сприйнятливий хіба що до борошнистої роси. Не любить зайвої вологи — не тільки в ґрунті, квітки покриваються коричневими плямами і від тривалих дощів.

Морозостійкість невисока — до -15 градусів, тому на зиму слід обов’язково вкривати. Перед цим видаляють бутони й листя, кущ підгортають землею, вкривають листям або хвойними гілками, утеплюючими матеріалами (толь, руберойд).

. . . . . . .

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи