Сорт троянди Клементина

Від травня до вересня ваш сад чи клумбу чудово прикрасить мініатюрний цвіт бордюрної троянди „Клементина”. За понад 20 років сорт відомого німецького розплідника Тантау посів свою нішу.

Кущ заввишки пів метра (40–60 см у ширину) густо всипаний дрібненькими оранжевими квітками (діаметром 4–5 см). Схильний галузитися під час розростання, але при цьому пагони міцні, тому не потребує додаткової опори.

Цвіте практично безперервно від травня до вересня.

Clementine має середню стійкість до захворювань, тому слід проводити профілактику кілька разів за сезон. До морозу стійкість доволі висока — витримує до -29 градусів.

Садити троянду слід у сонячному місці, але краще, щоб по обіді кущ був трохи затінений, адже прямі сонячні промені шкодять квітам. До ґрунту рослина не особливо вибаглива: достатньо, щоб був пухкий та удобрений і не занадто вологий.

Ділянку готують заздалегідь: якщо плануєте садити весною, ямки 40х40х40 см викопують восени, якщо осінню — навесні. Відстань між ними має бути не менше 30 см. Потім у ямки наливають воду, коли вона ввійде у землю, насипають суміш ґрунту й перегною. Саджанець розміщують так, щоб місце щеплення було ледь над поверхнею землі. Поливають ще раз, лунки мульчують перегноєм або торфом.

В перший рік „Клементині” радять не дозволяти цвісти, бутони видаляють.

Весною й літом кущі підливають. Навесні троянду треба підживлювати двічі на місяць органічними концентратами, а в період цвітіння — фосфорно-калійними чи спеціалізованими комплексами. Формують кущі обрізанням слабких пагонів та дикої порослі підщеп.

Перед укриванням на зиму видаляють бутони й листя, кущ підгортають землею, зверху вкривають хвойним гіллям або утеплюючими матеріалами (толь, руберойд). Навіть якщо не вкриваєте, розраховуючи на високу морозостійкість, треба обрізати й підгорнути землею.

. . . . . . .

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи