Сорт троянди Chippendale (Чіпендейл)

Сорт із мультяшною назвою Chippendale (Чіпендейл, Чіп і Дейл) — порівняно новий, виведений 2005 року. Насправді асоціація з мультсеріалом помилкова — автор Ганс Юрген Еверс (німецький розплідник Тантау) назвав троянду на честь англійського меблевого майстра Томаса Чіпендейла, який прикрашав свої витвори декором у вигляді троянди.

На високих кущах (80–120 см, завширшки до 1 м) розквітають округло-овальні яскраво-оранжеві або рожеві ароматні бутони. Розпускаючись, зовнішні пелюстки утворюють таку імпровізовану чашу, наповнену внутрішніми меншими пелюсточками. Навіть у повністю розквітлих бутонах серцевинки не видно. Троянда швидко завоювала популярність, поєднавши в собі красу й невибагливість. Довго не в’яне на кущах і стоїть у вазі.

Зазвичай яскраво-зелені кущі прикрашають суцвіття по три бутони. Цвіте Chippendale рясно, пишно, всипаний бутонами зверху донизу. Починає квітувати в червні, тримається до морозів, може бути й до листопада. Перерву між двома хвилями цвітіння можна й не зауважити.

Стійкий до захворювань (особливо вже зрілі, сформовані кущі), зміни погодніх умов (не боїться ні затяжних дощів, ні сонця), морозостійкий (але вкрити на зиму хвойним гіллям у наших широтах не зайве). Дошкуляє рослині тля.

Навесні або восени готують ямки під кущі. Через півроку садять троянди (найкраще в середині травня або в середині вересня). На дно ямок 40х40х40, розташованих на відстані 30 см одна від одної, наливають воду. Коли її вбере земля, насипають суміш ґрунту й перегною. Саджанець заглиблюють так, щоб місце щеплення було низько над поверхнею землі. Поливають, лунки мульчують торфом або перегноєм.

Весною троянди підживлюють мінеральними добривами. Уже наступного року Chippendale зацвіте, а на третій рік покаже всю свою красу.

Формують кущі, видаляючи зайві пагони та поросль диких підщеп. Навесні обрізають обмерзлі й поламані пагони.

Сорт «Чіпендейл» прямостоячий. Але росте стрімко. Тому молоді пагони можуть опадати до землі. Їх краще підв’язувати — через це багато хто вважає троянду виткою.

. . . . . .

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи