Помідор сорту «Дамські пальчики»

Серед ранньостиглих сортів помідорів є невибагливий до умов „Дамські пальчики”. Його вирощують у теплицях і на відкритому ґрунті. Помідор витримує короткочасні похолодання, посуху, спеку. Про рослину можна „забути” — вона однаково щедро родитиме. Високоврожайний (до 2,5 кг з одного куща), плодоносить до самих заморозків.

Помідори „Дамські пальчики” видовжені, зав’язуються кистями по 6–8 штук. Плоди червоні. Є також оранжеві „Дамські пальчики” та малинові (особливість останніх — не алергенні). Споживають томати свіжими або консервують. Не дуже надається для виготовлення соку. З одного куща можна зібрати до 10 кілограмів. „Дамські пальчики” гарно зберігаються, не розтріскуються і чудово переносять транспортування. Не гниють, навіть якщо довго лежать на землі.

Помідори добре ростуть лише на пухкій, родючій, водопроникній землі. Якщо замочити насіння на 12 годин у воді, воно проросте швидше. Помідор висівають у ящики чи під плівку в лютому або в березні. Паростки проростають при температурі 18–22 градуси. Упродовж першого тижня треба підтримувати температуру на рівні 20–25 градусів, потім знизити до 10–15.

Перед пересаджуванням розсади на грядку помідори загартовують: виносять надвір, менше поливають. Загартоване стебло міцне, темно-зелене. Світло-зелений колір і витягнутість — ознаки недостатньої освітленості, згущення посівів, надмірного тепла або вологості.

Стебло „Дамських пальчиків” росте заввишки 60 см, припиняє рости, коли на вершечку з’являється суцвіття. Може стелитися, тому варто підкласти мульчу, щоб плоди не бруднилися від землі. Це також допоможе зберегти вологу в землі.

На головному стеблі утворюється 4–6 кистей по 5–6 плодів. Форма радше подібна не на пальці, а грушевидна, зі слабо вираженою ребристістю. Помідори тугі, з твердою шкіркою, м’якоть м’ясиста. Плоди дво-, інколи трикамерні. Довжина помідора 5–10 см, вага до 70 грамів.

„Дамські пальчики” дозрівають на 100–110 день після сходження. Плоди збирають від червня до вересня, за доброї погоди й довше.

Сорт дуже стійкий до захворювань, зокрема й до фітофтори. Спокійно переносить несприятливі погодні умови — похолодання навіть до 10 градусів та спеку і посуху.

Схожі записи