Сорт винограду «Страшенський»

„Страшенський” — порівняно давній гібрид молдовських селекціонерів. Це результат схрещування середньоазійського сорту „Дружба” зі складним франко-американським міжвидовим гібридом „Мускатом де Сен-Вальє”.

Він не набув масового поширення для промислових потреб, а от серед виноградарів-любителів користується великим попитом. „Страшенський” вирізняється добрим смаком (солодкий з кислинкою, ніжний, шкірка тонка), гарним виглядом грон (чималі, щонайменше 600–900 г, частіше від 1,5 до 3 кг, з темно-фіолетовими ягодами), стійкістю до різних погодних умов (витримує до -24 градусів) та захворювань і шкідників (більш резистентний до мілдью, з оїдіумом треба боротись обприскуваннями).

Садять кущі в теплих, світлих, затишних місцях у добре дренований ґрунт. На дно ямок завглибшки 60–100 см насипають дренаж (25 см), потім землесуміш (садова земля, пісок, торф, перегній), саджанці підв’язують і поливають. „Страшенський” добре переносить посуху, але при потребі краще поливати, щоб отримати вищий врожай.

Перші грона сорт дає вже через рік після посадки. Щоосені виноград треба обрізати, навесні — підживлювати комплексними мінеральними добривами та мульчувати ґрунт.

Самозапильний. Цвіте довго, тому добре надається до запилення сортів із жіночим типом цвітіння.

Врожай найчастіше використовують для споживання у свіжому вигляді. Великі, гарні грона з соковитими ягодами охоче купують. Виноград добре транспортується. Але для тривалого зберігання не надто надається — тонка шкірка легко пошкоджується. Лише в холодильних камерах при оптимальній температурі „Страшенський” може „прожити” кілька тижнів.

Широко застосовують сорт у кулінарії й консервації. Темно-фіолетові ягоди збагачують варення і джеми насиченим кольором.

З винограду роблять навіть вино. На високоякісне розраховувати не варто. А от легке сухе домашнє столове вийде цілком непогане.

„Страшенський” має середні терміни дозрівання. За теплого сонячного літа на півдні достигає в середині вересня. Як тільки ягоди набрали зрілості, варто зібрати врожай: виноград може уразити сіра гниль, розтріскається від затяжних дощів.

Надмірна посуха теж призводить до розстріскування. „Сприяють” псуванню ягід також оси.

Якщо ж створити для „Страшенського” оптимальні умови, він плодоноситиме щедро.

Схожі записи