Однорічні плетисті рослини для живоплоту

Однорічні плетисті рослини легко виростити з насіння і, вони швидко ростуть. Такими однорічними ліанами легко зробити живопліт, що правда однорічний.

Звичайно можна і зробити живопліт з багаторічних плетистих рослин. Багаторічні ліани значно дорожчі і повільніше ростуть. Також, варто зазначити, що вони дуже важкі і витися по старій похилій сітці вони будуть, але можуть її завалити. На такий паркан краще пустити однорічні ліани.

Для багаторічних ліан можна використати такі рослини: в’юнкі троянди, жимолость декоративна, клематис, гліцинію, цеанотус, кампсіс. Всі ці багаторічні плетисті рослини листопадні.

Однорічні плетисті рослини для живоплоту

duhmyanii_goroshok_-_odnorichna_liana

Духмяний горошок – однорічна ліана для живоплоту

Горошок духмяний, (Lathyrus odoratus) однорічна невибаглива ліана, висівається у відкритийгрунт в квітні, цвіте з червня по жовтень. Яскравість і різноманітність кольорів вражає, має приємний запах, швидко розвивається.

ipomeya-_odnorichna_liana

Іпомея – квітуча ліана для живоплоту

Плетиста однорічна рослина іпомея (Ipomoea) є найбільш численним родом, що входять в сімейство в’юнкових. Цей рід об’єднує більше 500 видів. Іпомея представлена деревами, кущами і ліанами, які можуть бути багатолітниками і однолітниками. Серед різноманітних видів даного роду зустрічаються і харчові, наприклад: водний шпинат і батат. Назва цього роду походить від 2 грецьких слів: «ips», що перекладається як «хробак» і «homoios» – «схожий», в результаті виходить «червоподібні», таке визначення пов’язане з кореневищем багаторічних видів іпомеї. Квітникарі вирощують ліани, що відносяться до даного роду, розкриття їх квіток відбувається рано вранці, в той час коли всі інші квіти ще закриті, тому іпомею ще називають «квіткою ранкової зорі». Цікаво, що бур’ян берізка польова та іпомея є близькими родичами.

nasturciya_odnorichna_liana

Настурція

Настурція – квітуча однорічна плетиста рослина. Довгі, гнучкі стебла можуть виростати до 2-3,5 м., утворює бічні відростки. Вся рослинність покрита круглим листям, щитовидної або пальчасто-розділеної форми. На початку літа настурція розпускає великі, схожі на грамофони квіти. Вони ростуть поодинці на довгих квітконіжках, в пазухах листків. Чашечка складається з п’яти пелюсток, такої ж кількості тичинок і зав’язі. Квіти випромінюють інтенсивний приємний, хоча й трохи різкий, аромат. Пелюстки можуть мати жовту, помаранчеву, рожеву, малинову, червону забарвлення. Змінюючи один одного, бутони радують око до морозів.

dekorativnii_garbuz_1-_odnorichna_liana

Декоративні гарбузи – ліана для живоплоту

Гарбузи це також ліани з великим листям, гарбузи можуть плестися не тільки по землі, а й по вертикальній опорі. А восени достигнуть помаранчеві плоди, які можуть там висіни аж до зими. Вирощувати таку ліану легко, так само як і звичайні гарбузи.

kvasolya_-_odnorichna_liana

Квасоля – ліана для живоплоту

Квасоля також годиться для вирощування на парканах, ще й подвійна користь від такої живої огорожі. Садіть квасолини різних кольорів, тоді і паркан у вас буде з кольоровими квіточками.

Увага! Восени чи весною вам доведеться сухе бадилля знімати з огорожі, а це не так легко.

Схожі записи