|

Як змусити плетисту троянду рясно цвісти

Досвідчені ландшафтні дизайнери дуже часто використовують різні троянди в створені ландшафту: ґрунтопокривні, паркові, штамбові, шрабові, флорибунда, чайногібридні і звичайно плетисті. У цій статті ми поговоримо власне про плетисті троянди.

Плетистими трояндами обплітають садові арки, альтанки, ганки, стіни, які при повному цвітінні троянди виглядають шикарно. Але, часто трапляється так, що плетисті троянди цвітуть, але не так рясно якби хотілося. У цій статті ми навчимося обрізати і спрямовувати гілки троянди для рясного цвітіння.

Цей спосіб обрізування і направлення троянд придумали англійці, довели до бездоганності японці. Широко використовують цей спосіб американці і французи. У нас цей метод обрізки і формування троянд зовсім новий. Але деякі квітникарі і самі здогадалися до цього методу інтуїтивно.

obrizka_pletistoi_troyandi7

Основним правилом формування плетистих троянд для максимального цвітіння: довгі пагони троянд потрібно не обрізати, а згинати дугою, або накручувати навколо стовпа чи іншої садової опори. Таким чином можна отримати максимально пишне цвітіння троянд.

obrizka_pletistoi_troyandi1

Важливо, вигнута гілка має відчувати напруження. В такому зігнутому стані, стверджують спеціалісти, троянда буде квітнути якнайрясніше. При такому формуванні навіть голі стебла однаково привабливі, як і рясне літнє цвітіння.

obrizka_pletistoi_troyandi6

Як обрізати плетисті троянди для досягнення рясного цвітіння

Перед згинанням довгих пагонів плетистих троянд потрібно, вирізати мертві, хворі, пошкоджені, старі непродуктивні пагони, не переживайте, на заміну їм виростуть молоді та сильні. А також потрібно вкоротити ті пагони, які відходять від основних, до 2-3 бруньок, аж тільки тоді приступати до формування троянд.

obrizka_pletistoi_troyandi2

Коли обрізати плетисті троянди для досягнення рясного цвітіння

При такому вирощувані плетистих троянд, досвідчені квітникарі радять обрізати їх весною. Саме весною добре видно, як перезимувала троянда, які гілочки вирізати.

obrizka_pletistoi_troyandi3

Формування плетистих троянд для досягнення рясного цвітіння

Після обрізки, описаної вище, починаємо формувати кущ, в першу чергу потрібно враховувати простір, який відведений для троянд. Формувати плетисту троянду потрібно починати з самого низу і поступово просуватися вгору.

Пагони троянд потрібно зігнути дугою, так, щоб гілка була напружена, саме напружена гілка забезпечує більш пишне цвітіння і місце для нових приростів, аж тоді закріпити. Піднімаючись вище гілки згинають до опор, до стін або, до найближчої нижньої гілки, виплітаючи павутинку, яка навіть і без листя, і без квітів виглядатиме оригінально. Якщо ж ви кріпите пагони троянд над дротом чи до сітки, потрібно врахувати, що гілочки троянд при рості не пошкоджувалися.

obrizka_pletistoi_troyandi4

Порада: Розподіляйте пагони плетистих троянд з більш-менш рівномірним інтервалом, таке розподілення забезпечить майбутнє рівномірне цвітіння. Так само формується жива огорожа з плетистих троянд.

. . . . . .

При вирощуванні таким методом плетистих троянд, основним нашим завданням є: формування сильного скелету куща в перші 2 роки після висаджування.

obrizka_pletistoi_troyandi5

Важливо, в перші роки вирізати всі дрібні пагони починаючи з самого низу, залишивши тільки здорові найсильніші. З часом на найсильніших пагонах виростають міцні бокові пагони і паралельно кущ даватиме нові базові гілки, які будуть рости від основи куща.

Таким методом, окрім плетистих троянд, можна вирощувати: флорібунда, чайно-гібридні, шраби, грунтопокривні, мініатюрні.

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи