Крокуси: висаджування, догляд

Крокуси – це прекрасні квіти, які можуть прикрасити ваш сад ранньою весною. Завдяки невибагливості до догляду їх може вирощувати навіть початківець садівник.

Крокуси – це ранньовесняні цибулинні квіти, які є одними з найпопулярніших садових рослин семе весною. Вони бувають різних кольорів, від білого до фіолетового, і мають ніжний аромат. Крокуси легко вирощувати, і вони можуть цвісти в саду протягом багатьох років.

Крокуси мають невеликий розмір, близько 5-10 см у висоту. Вони мають форму віночка з шести пелюсток, які можуть бути різного забарвлення, від білого до фіолетового. У деяких видів крокусів пелюстки можуть бути різнокольоровими або мати плями.

Крокуси можна використовувати для створення різних композицій у саду. Вони добре виглядають в одиночних посадках, групових посадках, а також у міксбордерах. Крокуси можна використовувати для прикраси газонів, альпійських гірок або рокаріїв.

krokusi_2

Види крокусів

Крокуси бувають різних видів, які поділяються на дві основні групи:

  • Крокуси весняного цвітіння – це найбільш поширені види крокусів, які цвітуть ранньою весною, зазвичай у березні-квітні. До них відносяться такі види, як:
  • Крокус золотистий (Crocus aureus) – має яскраво-жовті квіти.
  • Крокус пурпурний (Crocus purpureus) – має фіолетові квіти.
  • Крокус весняний (Crocus vernus) – має різноманітні забарвлення квітів, від білого до фіолетового.
  • Крокуси осіннього цвітіння – цвітуть восени, зазвичай у вересні-жовтні. До них відносяться такі види, як:
  • Крокус сірійський (Crocus syriacus) – має рожево-бузкові квіти.
  • Крокус есенціал (Crocus sativus) – є джерелом шафрану.
  • Крокус атласний (Crocus cartwrightianus) – має білі квіти з пурпуровими краями.
krokus_shafran_3

Коли садити крокуси

Крокуси можна садити восени або навесні. Осіння посадка зазвичай краще, тому що цибулини встигають добре вкоренитися до зими.

Де садити крокуси

Крокуси люблять сонячні ділянки з добре дренованим ґрунтом. Вони також можуть рости в півтіні, але в цьому випадку цвітіння буде менш рясним.

Підготовка місця для висаджування

Крокусам потрібний добре дренований ґрунт з нейтральним або слабокислим pH. Перед посадкою перекопати ділянку на глибину 20-30 см і внести компост або перегній.

Як садити крокуси

Крокуси можна садити в одиночні ряди або групувати в клумби. Відстань між цибулинами повинна бути близько 5 см. Глибина посадки залежить від розміру цибулин: маленькі цибулини саджають на глибину 5-7 см, великі – на 10-12 см.

krokusi_4

Як доглядати за крокусами

Крокуси невибагливі до догляду. Поливати їх не потрібно. Лише після цвітіння потрібно обрізати відцвілі квіти , щоб не утворювалося насіння (це дуже виснажує цибулину крокуса), та підживити.

Розмноження крокусів

Крокуси розмножуються цибулинами. Кожні два-три роки цибулини крокусів потрібно ділити і пересаджувати. Робити це найкраще восени.

Шкідники та хвороби крокусів

Крокуси рідко уражаються шкідниками та хворобами. Однак іноді вони можуть бути атаковані крокусовою мухою або трипсами. У цьому випадку обробіть рослини інсектицидами.

Схожі записи