Осінні квіти Жоржини. Види жоржин

Жоржина (лат. Dahlia) – багаторічна, найкрасивіша літньо-осіння квітка, яка цвіте з липня і до перших морозів.

Рід жоржини представлений найширшим розмаїттям кольорів, форм та розмірів квітки, ніж у інших. У цієї квітки є 2 назви – “далія” та „жоржина”. Свою латинську назву «далія», рослина отримала на честь відомого шведського ботаніка Даля. А назву „жоржина” квітка отримала завдяки ботаніку Карлу Вільденау. Саме він заперечив назву “далія” на підставі того, що є вже така рослина, і запропонував назву “жоржина”, на честь відомого ботаніка, етнографа і географа академіка Йоганна Георгі.

На сьогоднішній день налічується близько тридцяти видів і більше 15000 сортів жоржини, за допомогою яких, можна створювати різноманітні композиції квітників.

Квітникарі поділяють жоржини за формою квітки

collage_prosti-zhorzhini

Прості жоржини

Прості – це вид жоржини з пелюстками розташованими в один ряд, середина складається з жовтих трубчастих квіточок. Квіти діаметром від 3 до 10 см, висота рослини 25-50 см. Прості жоржини поділяються на карликові, середньорослі і високорослі. Яскравими представниками цього виду є: Веселі хлопці, Schneekoni-gin, Collerette, Feuerrad, Buzzard’s fare, Cupido, Sunshine.

collage_ponponovidni-zhorzhini

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Помпоновидні жоржини

Помпоновидні жоржини, мають кулясті суцвіття, як котасики. Квіти виділяються своєю кулястою формою, діаметром від 3 до 9 см. Від інших видів вони відрізняються: пелюстками, які загорнуті всередину, ростуть у формі куща, висотою до 120 см. Яскравими представниками цього виду є: Little Robert, Вікінг, Amber Queen, Franz Kafka, Літл Вільям.

collage_kaktusopodibni-zhorzhini

Кактусоподібні жоржини

Це жоржини з махровими квітками, пелюстки скручені в тоненькі трубочки по всій довжині, дуже нагадують колючки кактуса, через таку форму квітки вони дістали свою назву. Квіти діаметром від 15 до 30 см, висота рослини до 2 м. Найкращими представниками цього виду є: Close-Up of Deep, Гарден Принцес, Голд Кроун, Датч Експложн, Занобія, Клеір обскур, Клондайк, , Нуіт д’Ете, Омега, Парк Принцес, , Стар Сюрпрайз, Стар Еліт, Фаворит, , Страйпед Вулкан, Таїті Санрайз , Хельга, Шоу енд Телл, Popular Guest.

collage_napivkaktusovi-zhorzhini

Напів-кактусові жоржини

Таку назву жоржини отримали від форми пелюстків, які починають скручуватися посередині довжини пелюстка. Квіти діаметром від 10 до 30 см, висотою рослина до 2 м. Найкращими представниками цього виду є: Кама Регал, Кенора Сансет, Лайт Аккорд Бонні Еспрайт, Девон Блейз, Хіллкрест Джесіка, Дірвуд Чрісті та інші.

kolazh-dekorativni-zhorzhini

Декоративні жоржини

Цей вид жоржини найчастіше зустрічається на наших подвір’ях, і має дуже велику гаму кольорів. Квіти дуже пишні, махрові, пелюстки плоскі, трохи закручені і загнуті до стебла. Квіти в діаметрі – 10-25 см, висота кущів – 90-150 см.

Популярні сорти: Orange Duet, Ottos Trill, Paynted Lady, Parpl Pearl Pink Atraksh, Strayped Emory Paul, Tyler James, Fire, Hitveyv, Holland Festival,Ringo, Bilbao Crazy Love та інші.

collage_hrizantemovidni-zhorzhini

Хризантемоподібні жоржини

Ці жоржини дуже подібні на хризантеми, квіти махрові діаметром до 25 см, кущисті, висотою рослина до 2 м. Яскравими представниками є: Star-Big, Akita, Vancouver, Televizhen, Isolde, Mephistopheles, Osiris, Etude.

collage_odnorichni-zhorzhini

Однорічні жоржини

Представники даного виду були селекціоновані з виду Dahlia Variabilis. Цей вид відрізняється тим, що його можна вирощувати, як на клумбах, так і в квіткових горщиках. Особливо гарно виглядають на балконах і терасах.

Для висаджування у горщик підходять однорічні жоржини карликових сортів, які довго і гарно цвітуть. За формою квітки їх можна поділити: на напівмахрові, махрові або з простими квітками. Карликові жоржини є різних кольорів, від білого до темно-червоного. Жоржини однорічні, кущисті, висотою до 50 см. Легкі у догляді, на відміну від високорослих вони не потребують підв’язування, прищипування, видалення зайвих суцвіть, потрібно просто обрізати вже відцвілі квітки.

Коли садити жоржини?Як доглядати за жоржинами, як зберегти бульби до весни.

Схожі записи