|

Жоржина. Коли садити жоржини

Жоржина (лат. Dahlia) – багаторічна, найкрасивіша і довго квітуча рослина у саду. Ця квітка з родини айстрових. Рід жоржини, представлений найширшою палітрою кольорів і різноманіттям форм та розмірів квітки. Цвіте жоржина з липня до морозів.

Щоб жоржина мала яскравий колір, і зацвіла максимально великими квітами, треба знати коли висаджувати бульби жоржини.

Важливо не тільки правильно вибрати період, але й грамотно посадити жоржини у грунт, також забезпечити належний догляд в період росту, в період бутонізації, під час і після цвітіння.

visadzhuvannya_zhorzhin_u_vidkritii_grunt

Підготовка місця і грунту для висаджування жоржини

Розпочинати підготовку грунту, потрібно з вибору місця висаджування жоржини. Квіти жоржини повинні бути висаджені на сонячних ділянках, захищених від протягів і сильного вітру, з добре дренованим, слабо-кислим (рН 6,5-6,8) грунтом. Важливий момент який необхідно врахувати при виборі місця висаджування – це помірний рівень вологості. Бульби жоржини схильні до загнивання. Тому в низинах їх висаджувати не варто. Перед висаджуванням бульб жоржини, краще зробити на грядці дренажний шар, з битої цегли або керамзиту.

Восени, при проектуванні клумби з жоржинами, необхідно перекопати і внести компост (1-2кг на 1 м2;). Навесні перед висаджуванням бульб жоржини, знову розсипте на ділянці достиглий компост і трохи попелу.

Щоб захистити жоржини від хвороб і не дати їм виродитися, бажано міняти місце висаджування щороку, даючи грунту відпочити від жоржини. Садити жоржини там, де попередниками були айстри або ті рослини, які схильні до грибкових захворювань не можна, тому що у землі залишаються грибкові хвороби, які заражають бульби жоржини.

Підготовка бульб жоржини до висаджування

    У квітні коріння жоржини (бульби) слід підготувати до висаджування:
  • очистити їх від сухих коренів,
  • видалити пошкоджені місця, обробивши всі зрізи зеленкою,
  • visadzhuvannya_u_torf_bulb_zhorzhini
  • висадити бульби в ємність з торфом так, щоб бульби жоржини виступали на 2-3 см над поверхнею. Тримаємо їх, два тижні, при хорошому освітленні, і температурі повітря більше 18°С.
  • brunki_na_bulbi_zhorzhini_2

  • Розділити і висадити.

    Розподіл бульб і живцювання робиться для збільшення кількості посадкового матеріалу та щоб жоржина не виродилася. Якщо у вас немає такої необхідності, можете бульби не ділити.

  • rozmnozhennya
  • Як тільки з’являться бруньки, бульби розрізають на частини таким чином, щоб на кожній була брунька з кореневою шийкою. Іноді одна бульба дає п’ять таких частин. Розділені на частини бульби потрібно ще якийсь час пророщувати в ящику. Бічні пагони, висота яких 10 см, видалити, залишивши один.
  • rozmnozhennya_zhivcyami_zhorzhinu
  • Зрізані пагони можна використовувати як живці: посадити в грунт, поставити в тепле місце і добре поливати. Живці, що вкоренились, висаджуються на постійне місце у відкритий грунт.
visadzhuvannya_zhorzhin_u_vidkritii_grunt1

Висаджування жоржини у відкритий грунт

Бульби жоржини садять тільки весною, або навіть раннім літом, коли мине загроза нічних морозів і грунт прогріється. Жоржини дуже чутливі до морозів, вони можуть погубити бульби рослини. Якщо ви садите жоржини ранньою весною, обов’язково потрібно захистити їх від морозів.

Для висаджування жоржини потрібно викопати яму, на розмір бульби. На дно ямки кладуть шар перепрілого компосту або гною, його потрібно перемішати з землею, щоб коріння не спалилося. Бульба в ямці повинна розташовуватися так, щоб коренева шийка (починається вище кореневища – саме тут розташовуються бруньки – зачатки нових пагонів) була над поверхнею (2-4 см) землі. Заглиблення кореневої шийки сприяє загниванню бульби. Тому дуже важливо правильно витримати глибину висаджування!

pivyazuvannya_zhorzhini1

Якщо ви вибрали високорослі жоржини, відразу встановіть і закріпіть опору, для майбутнього стебла. Після висаджування рясно полийте саджанці холодною водою, а грунт навколо них замульчуйте п’яти сантиметровим шаром кори або тирси, попередньо перемішавши їх з торфом або компостом.

Схожі записи