|

Як доглядати за датурою. Особливості вирощування датури

Датура (дурман) – це багаторічна трав’яниста рослина, з потужною кореневою системою, яка досягає висоти до 1,5 м. Квітки датури дзвоноподібні, можуть бути білими, жовтими, фіолетовими, рожевими, насінні коробочки вкриті невеликими шипами, а насіння рослини – яйцеподібні.

Датура(дурман) дуже невибаглива рослина, потребує лише поживного грунту, рясного поливу і обрізку рослини після цвітіння, саме від цього залежить постійне цвітіння цієї незвичної квітки.

durman1

Як поливати і підживляти датуру

Поливати датуру (дурман) бажано через день, а якщо літо спекотне, то щоденно – два рази (зранку і ввечері). Восени і взимку полив рослини скорочують до разу на тиждень.

У період активного розвитку підживляємо датуру щотижня, чергуючи мінеральні і органічні добрива, у вересні підживляти рослину непотрібно, вона готується до періоду спокою.

Обрізування датури

З настанням осені, після цвітіння, необхідно обрізати гілки рослини, сформувавши крону датури. Квіти на датурі утворюються лише на молодих пагонах.

obrizka_daturi

Догляд після цвітіння

Щоб активізувати цвітіння датури, потрібно регулярно видаляти відцвілі квіти і насінні коробочки, залишаючи на насіння лише ті плоди, які утворилися з найперших квітів (дозріває насіння дурману через два місяці після утворення зав’язі).

Датура боїться найменших морозів, якщо ви вирощуєте цю рослину як однорічну, то після перших морозів її викидають.

Як і коли садити датуру (дурман)

Вирощувати датуру (дурман) нескладно. В нас датура (дурман) вирощується як сезонна однорічна рослина, посівом насіння на розсаду чи у відкритий грунт, після загрози нічних заморозків. Датуру можна вирощувати як багаторічну рослину, якщо до настання морозів восени рослину сховати у приміщення і зберігати її до весни.

nasinnya_durmanu

Висів насіння датури (дурману) на розсаду

Грунтова суміш для посіву насіння датури повинна складатися з 2 частин городньої землі, 1 частини грубозернистого піску і 2 частин перегною.

Насіння датури (дурману) висівають на розсаду в кінці березня, а у відкритий грунт – на початку травня, вибираючи для її вирощування найбільш теплі сонячні місця.

rozsado_daturi

Насіння дурману дуже довго сходить. Сходи з’являються до 30 днів після посіву насіння. До появи сходів грунт постійно повинен бути вологим. Щоб забезпечити постійну вологість для насіння, ємність з насінням накривають плівкою, склом або звичайним папером. Після появи перших сходів (сім’ядолі) датури розсаду варто перенести в прохолодне, добре освітлене місце. З появою 2 справжніх листочків, рослинки пікірують в поодинокі горщички. Сіянці акуратно розсаджують, заглибливши їх під самі сім’ядолі.

rozsada_taturi1

Висадження датури у відкритий грунт

Для висаджування датури у відкритий грунт необхідно підібрати сонячне місце захищене від протягів, яких рослина не переносить. У відкритий грунт висаджують датуру в кінці травня на початку червня, на відстані 1 м один від одного, рослина дуже любить простір.

Прекрасно розмножується датура живцями. Для того в середині вересня зрізують не здерев’янілі живці рослини з 2-3 бруньками і укорінюють їх – в простій воді або безпосередньо в грунті.

Інші статті про дурман:

Дурман. Різновиди та лікувальні властивості дурману

Схожі записи