Декоративна калина – висаджування, догляд, розмноження

Часто в подвір’ях України зустрічається великий розлогий кущ вкритий білими кулеподібними квітами це бульденеж або калина розаріум, або декоративна калина

У перекладі з французької «Бульденеж» означає «сніжна куля». І таку назву рослина отримала не випадково. Цвіте ця калина великими квітками, зібраними в кулясті суцвіття, і весь кущ покривається величезними, діаметром до 15-20 см, білосніжними кулями.

Тривалість цвітіння у калини декоративної 25-35 днів, тому вона відмінно виглядає як в групових, так і в одиночних посадках. Особливо ефектно виглядає «Бульденеж» в штамбової формі і біля водойм.

Де садити бульденеж (декоративнау калину)

Бульженеж може рости як на сонячному місці, так і в тіні, але все ж таки найкращим місцем для її висаджуванням буде напівсонячні місця. Рослина досить зимостійка, але в суворі зими може сильно підмерзати, хоча потім досить швидко відновлюється.

buldenezh

Як садити бульденеж (декоративну калину)

Садити калину бульденеж найкраще на родючих вологих грунтах як весною так і восени. При однорядній посадці саджанці бульденеж можна садити на відстані 3 метрів один від іншого.

Щоб рослина росла добре росла посадкові ями необхідно робити діаметром 60 см і глибиною не менше 50 см. У кожну яму треба додати 3-4 відра компосту, 1 склянку нітрофоски і 2 склянки попелу. Рослини висаджують на 3-4 см глибше кореневої шийки. Відразу після посадки лунки рясно поливають, а коли вода вбереться, мульчують торф’яної крихтою або перегноєм. На важких грунтах необхідно робити дренаж з піску і щебеню.

kalina_dekorativna_3

Підживлення бульденеж (декоративна клина)

Декоративна калина любить хороший догляд (при відсунтості догляду буде цвісти, але кущ буде неакуратний, розлогий) особливо на внесення органічних добрив. Необхідно щорічно вносити під кущ по 1,5-2 відра перепрілого компосту, який одночасно буде і мульчею. При весняній перекопуванні пристовбурних кіл компост закладають в грунт.

Обрізка бульденеж (декоративної калини)

Обрізка декоративної калини не представляє ніяких труднощів. Відразу після посадки всі гілки вкорочують на одну третину. Потім щорічно залишають по одному молодому пагону, щоб до 6-річного віку кущ повинен мати 5-6 основних гілок, а до 10-річного віку – до 8-9 гілок.

Розмноження бульденеж (калини декоративної)

Розмноження цієї рослини особливих труднощів не вимагає. Найчастіше її розмножують горизонтальними відводками або живцями.

kalina_dekorativna_5

Розмноження відводками. Відводками просто і зручно розмножити весною і ніяких особливих труднощів для цієї процедури не існує. Для цього сильні однорічні гілки калини відгинають і дерев’яними шпильками пришпилюють в неглибокі канавки, засипають грунтом, ущільнюють і поливають. Коли з’являться перші паростки, їх кілька разів підгортають пухкої родючою землею і постійно тримають їх у вологому стані. Восени вкорінені гілки акуратно відокремлюють від материнської рослини, поділяють на саджанці і висаджують на дорощування на спеціальну грядку або на постійне місце. Через два роки навесні, коли ще немає інших кольорів, кущ калини рясно зацвіте.

Розмноження зеленими живцями. На початок липня з пагонів поточного року готують зелені живці. На них залишають дві пари бруньок, нижній косий зріз роблять під однією парою бруньок, верхній прямий – над іншою парою. Нижні листя видаляють, площа верхніх зменшують наполовину. Потім живці нижніми торцями (не більше 2 см) витримують в розчині стимулятора росту (зазвичай – гетероауксину), споліскують водою і висаджують в міні-теплицю. Грунт для міні-теплиці готується заздалегідь і складається з суміші дернової землі, піску і перегною, узятих в рівних частках, і добре перемішаних. Якщо ви садите всього 2-3 живця, то в якості міні-теплиці дуже зручно використовувати прозорі пластикові бутлі з-під води або навіть звичайні поліетиленові пакети. Глибина посадки зелених живців 1,5-2 см. Відразу після посадки міні-теплицю треба злегка затінити від прямих сонячних променів. Грунт і повітря в теплиці треба підтримувати постійно у вологому стані. Рослини, які виросли з зелених живців, бажано залишити на цьому місці і на наступний рік, але вже без укриття.

Шкідники бульденеж (калини декоративної)

З шкідників деяку небезпеку для калини представляє тільки тля. Для боротьби з нею можна застосовувати звичайний відвар тютюну, в який додають 40 г зеленого мила на 1 відро відвару або сучасні засоби для боротьби з сисними шкідниками.

Схожі записи