Наперстянка : вирощування та догляд

Наперстянка зможе стати прикрасою вашого саду. І, незважаючи на те, що зацвіте рослина тільки на другий рік після посіву насіння, її цвітіння затьмарить багатьох рослин на вашій клумбі.

Великою популярністю наперстянка користується завдяки тому, що вирощувати її не складно, а доглядати легко.

Увага! Наперстянка отруйна рослина. Тому садити її не рекомендується на присадибних ділянках, де граються діти. Також шкідливою культура є і для домашніх тварин.

Наперстянка це пишна висока рослина, що відноситься до медоносів. Зацвітає в червні, і тривалість цього цвітіння триває до приходу осені. Квіти її, схожі на дзвіночки досить великих розмірів і з найрізноманітнішими фарбами.

collage_naperstyanka

Вибір сорту наперстянки

Наперстянка це садова, дуже декоративна квітка. У природному середовищі наперстянка росте в регіонах північної півкулі.

Представлена вона і багаторічними формами, і дворічними, яких налічується близько 36 видів.

Всі різновиди наперстянки можна класифікувати по висоті рослини. Всього виділяють три сортові групи:

наперстянка карликова, здатна досягати у висоту 30-60 см;

середньоросла, яка може бути ростом від 65 см до 100 см;

високоросла наперстянка, що досягає 120 – 160 см у висоту (а іноді – 180 см).

collage_naperstyanka_posiv

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Як посадити наперстянку

Посадити наперстянку на ділянці може одним із способів: посівом насіння у відкритий грунт, висаджування розсади. Ці два способи є популярними і передбачають не складний догляд за наперстянкою.

Висів насіння у відкритий грунт

Сіяти насіння наперстянки можна в перших числах червня. Для хороших результатів сходження насіння потрібно правильно підібрати ділянку для посіву і ретельно доглядати за сіянцями. Наперстянка може рости на будь-якому грунті. Але кращим грунтом є легка родюча земля.

Де сіяти насіння наперстянки

Сіяти насіння наперстянки потрібно на підготовленій ділянці. Ділянку потрібно перекопати і розрівняти граблями. Далі слід провести рясний полив, і можна приступати до сіяння насіння. Варто зазначити, що лунки формувати необов’язково, так, як сівба даної квіткової культури проводиться поверхнево. Досить буде просто намітити місце висіву насіння. Висівають насіння не густо, щоб надалі обійтися без пікіровки сходів.

Після того, як насіння посіяне, його потрібно присипати зверху невеликим шаром піску. Ділянку з висіяним насінням потрібно накрити плівкою в притінити . До того, як сіянці проростуть, їх регулярно варто зволожувати, щоб паросткам було достатньо вологи, і вони не підсихали.

Перші сходи зявляться вже через 2-2,5 тижні. Ще через тиждень, на них буде по 1-2 листочка, і можна буде пікірувати (при загущеній посадці). Прислухаючись до порад садівників, можна замість пікіровки застосувати проріджування паростків, залишаючи проміжки між рослинами в 7-12 см. Весь цей час, грядки з наперстянкою варто поливати, розпушувати і видаляти бур’яни.

Посіяти насіння наперстянки на розсаду, вам допоможе стаття «Посів насіння на розсаду»

Розсаду наперстянки на грядку рекомендується висаджувати в кінці травня або на початку червня, коли грунт добре прогріється.

Як доглядають за наперстянкою

Догляд за молодими сходами і розсадою повинен включати: регулярне поливання, розпушування грунту і підживлення – для молодих рослин.

Для більш дорослих рослин, які ростуть на клумбах, догляд повинен включати:

обов’язкові поливи;

розпушування грунту;

підгортання;

прополювання бур’янів;

підживлення;

захист від хвороб і шкідників.

Як підживляти наперстянку, розпушування грунту

Підживляти добривами паростки наперстянки можна вже через 5-6 днів після висаджування їх на постійне місце. Для першої процедури варто використовувати аміачну селітру. Розводять її з розрахунку на 1 кв. м, на 1 відро води – 10-15 гр. Для наступних підгодівель застосовують уже комплексні мінеральні добрива раз в 10-12 днів. Також не варто забувати про мульчування грунту, щоб рослини повноцінно розвивалися і не залишалися карликовими.

Підживлюють 3 старшу рослину мінеральними добривами 2-3 рази на рік. Також догляд за дорослою наперстянкою повинен обов’язково передбачати розпушування грунту. Іноді до кінця сезону коріння квітів можуть оголятися внаслідок поливання, тому при розпушуваннях їх підгортають.

Як поливати наперстянку

Поливати наперстянку варто регулярно і рясно, але за умови, що для квітів правильно підібраний грунт (легкий і з хорошими дренажними властивостями). Якщо висадити квіти в правильному місці, наперстянка зможе рости і на ділянках з рясним сонячним світлом, і в тіні.

Шкідники та хвороби наперстянки

Із захворювань, які здатні нашкодити наперстянці є: плямистість листя, різні види гнилі, борошниста роса і вірусні захворювання. У боротьбі проти них допоможуть спеціальні препарати, які можна придбати в спеціалізованих магазинах.

naperstyanka_doglyad1

Догляд за наперстянкою після цвітіння

Після відцвітання квітів, квітконіжку обрізаємо на висоті 50 см. Назиму рослину підгортаємо і вкриваємо.

Схожі записи