Печіночниця: висаджування, догляд

В перші тижні весни, ліс та подвір’я покривається синьою “квітковою ковдрою”, це означає, що прийшла весна, зацвіла печіночниця.

Печіночниця, проліски або гепатика (Hepatica) – рід багаторічних трав сімейства лютикових, росте в лісах помірної зони Північної півкулі. Також ці квіти використовуються в декоративному садівництві.

pechinochnicya_hepatica_japonica

Види печіночниці

    На сьогоднішній день відомо близько 1000 сортів печіночниці. Особливо популярні ці квіти в Японії, де щорічно проводяться виставки квітучих рослин, створені сорти не тільки з махровими квітами різноманітних забарвлень, в тому числі двоколірних і триколірних, але і з строкатим листям.
  • Печіночниця благородна, або звичайна (H.Nobilis). Ці види печіночниці з щільним листям на довгих стеблах і поодинокими бузковими квітками до 4 см діаметром. Добре росте в тінистих місцях, так і на освітлених ділянках на пухкому, помірно вологому грунті. В культурі зустрічаються махрові різновиди білого, фіолетового, рожевого кольору;
  • pechinochnicyahepatica_transsilvanica
  • Печіночниця азіатська (H.asiatica), росте на Далекому Сході, в Китаї, Кореї, Японії, має білі, рожеві, фіолетові квіти, на відміну від печіночниці благородної на зиму скидає листя;
  • Печіночниці японська (H.japonica) і H.pubescens, остання відрізняється округлим листям з мармуровим малюнком;
  • H.acutiloba і H.acutiloba, H.Americana – ростуть в Америці;
  • Печіночница трансильванська (H.transsilvanica), родом з Карпат, відрізняється великими блакитними або фіолетовими квітами;
  • Печіночница середня (H.media) Це рослини з махровими квітками, синьої, білої, рожевих забарвлень.
pechinochnicyahepatica_nobilis

Де та коли садити печіночницю

Печіночницю потрібно садити у півтіні або в тіні, на вологих грунтах(уникати застою води). Найкращий час для висаджування печіночниці – весна, після цвітіння, або осінь. При пересаджувані, кущики можна ділити на окремі розетки з корінням.

Як садити печіночницю

Садити печіночницю потрібно так, щоб квіткові бруньки були на поверхні грунту. Всі печіночниці віддають перевагу легким, добре підживленим грунтам з нейтральною або слабокислою реакцією. Посадкові ямки робіть у 2 рази більші ніж коріння рослини, в ямки можна додати трохи компосту і комплексного мінерального добрива. Грунт навколо рослини утрамбовують, підливають і мульчують.

Догляд за рослиною

Печіночниця невибаглива рослина, за нею непотрібно доглядати, хіба, що розсаджувати великі кущі 1 раз на 5 років, мульчувати і, в сухе та жарке літо поливати.

pechynochnicya_vidi

Розмноження. Печіночниця розмножується насінням і поділом куща.

Печіночницю використовують у ландшафтному дизайні, її висаджують на альпійських гірках, сухих струмках, біля великих каменів, але слід зазначити, що на сонці цвітіння триває значно менше ніж у тіні.

Схожі записи