Плямистість листя (септоріоз)

Цей тип захворювання включає різні випадки появи плям, причини можуть бути як інфекційного, так і неінфекційного характеру. Найчастіше до цього захворювання схильні драцени, цитруси, дифенбахії, азалії, троянди, полуниці, суниці та інші.

Плямистості можуть викликати відмирання листя і пригнічення рослини в цілому, проте, в основному, плямистості не викликають сильних ушкоджень для рослин. Сильне зараження листя плямистістю може спричинити різке ослаблення рослин і завдяки цьому сприяти появі у них інших захворювань.

Ознаки

Основною ознакою є мокрі коричневі і жовті плями на листку рослини. При сильному зараженні на листях рослини дрібні плями збільшуються в розмірах і зливаються, вражаючи листок повністю.

chlorosis31

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Одним з різновидів плямистості листя є септоріоз.

У азалії захворювання викликає гриб Septoria azaleae. На листі захворілої рослини з’являються плями жовтуватого кольору, при подальшому розвитку хвороби вони коричневіють. Листя стає жовтим, але навколо плям на листках залишаються зелені круги. Далі листя облітає. На плямах видно чорні крапки, які є пікнідами гриба. Уражаються найчастіше рослин, позбавлені правильного догляду. У полуниці симптомами плямистості є круглі плями фіолетового кольору на верхній поверхні листя. З часом, плями збільшуються і стають сіруватого забарвлення на старих і світло-коричневими на молодих листках. Плями мають малинову або коричнювату облямівку по контору.

Причина захворювання

Принесені вітром грибні спори, які вражають, як правило, ослаблені рослини. Розвитку цієї хвороби сприяють висока вологість і різкі зміни температури.

Методи боротьби

Уражені частини рослини потрібно видалити та знищити. При перших ознаках застосовують фунгіциди, що істотно знижують шкоду від грибків, викликані плямистістю.

Схожі записи