Лаватера: догляд, вирощування з насіння, види

Лаватера – це прекрасна декоративна рослина, яка може використовуватися для озеленення садів, парків та клумб. Її можна вирощувати як в одиночній посадці, так і в групових композиціях. Лавтера також добре підходить для зрізання.

Лаватера (лат. Lavatera) – це багаторічна або однорічна трав’яниста рослина, що належить до родини Мальвові (Malvaceae). У природі вона зустрічається в Європі, Азії та Північній Африці. Лавтера є популярним декоративним рослиною, що використовується для озеленення садів, парків та клумб.

Лаватера – це прямостояча або сланка рослина, що може досягати висоти від 0,5 до 2 метрів. Листя у неї просте, чергове, з загостреною верхівкою. Квітки у лаватери великі, одиночні або зібрані в суцвіття. Вони можуть бути білими, рожевими, червоними, фіолетовими або блакитними. Цвіте лаватера з червня по вересень.

Види лаватери

  • У культурі поширені такі види лаватери:
  • Лаватера тюрінгська (Lavatera thuringiaca) – однорічна рослина, що досягає висоти 0,5-1,5 метра. Квітки у неї великі, до 10 см у діаметрі, рожевого, червоного або фіолетового кольору.
  • Лаватера садова (Lavatera trimestris) – однорічна рослина, що досягає висоти 0,7-1,5 метра. Квітки у неї великі, до 15 см у діаметрі, білого, рожевого, червоного, фіолетового або блакитного кольору.
  • Лаватера біколор (Lavatera bicolor) – багаторічна рослина, що досягає висоти 1-2 метра. Квітки у неї великі, до 15 см у діаметрі, білого або рожевого кольору.
lavatera_2

Вирощування лаватери з насіння

Лаватеру можна вирощувати з насіння. Насіння лаватери висівають у відкритий ґрунт у квітні-травні, коли мине загроза заморозків.

Для посадки вибирають сонячне або напівтінисте місце з родючим, добре дренованим ґрунтом. Ґрунт перекопують і вносять органічні добрива.

Насіння висівають на глибину 1-2 см. Відстань між рослинами повинна становити 20-25 см.

Сходи з’являються через 10-14 днів. Після появи сходів ґрунт потрібно регулярно поливати.

Вирощування розсади лаватери

Для вирощування розсади лаватери насіння висівають у неглибокі ємності з ґрунтом у березні-квітні.

Грунт для розсади готують з суміші дернової землі, перегною та піску у співвідношенні 2:2:1.

Насіння висівають на глибину 1 см. Ємності з насінням накривають плівкою або склом.

Сходи з’являються через 7-10 днів. Після появи сходів плівку або скло знімають.

Розсаду пікірують у фазі 2-3 справжніх листків. Відстань між рослинами повинна становити 5-7 см.

Розсаду висаджують у відкритий ґрунт у квітні-травні, коли мине загроза заморозків.

lavatera_1

Висаджування розсади лаватери

Лаватера добре росте на сонячних або напівтінистих ділянках з родючим, добре дренованим ґрунтом. Перед посадкою ґрунт потрібно перекопати і внести органічні добрива.

Як догляд за лаватерою

Лаватера не вимагає особливого догляду. Потрібно регулярно поливати рослину, особливо в суху погоду. У період цвітіння лаватера потребує підживлення комплексними мінеральними добривами.

Після цвітіння рослину потрібно обрізати, щоб стимулювати повторне цвітіння. На зиму лаватера, що вирощується як багаторічна рослина, потрібно вкрити.

Хвороби та шкідники

Лаватера досить стійка до хвороб та шкідників. Однак, у надмірно вологу погоду вона може уражатися борошнистою росою, а в посушливе літо – павутинним кліщем. У цьому випадку потрібно обробити рослину відповідними фунгіцидами або інсектицидами.

Схожі записи