Анемони – вирощування, догляд

Анемони – ніжні трав’янисті рослини, які вражають своєю витонченістю та різнокольоровими квітками. Ці багаторічні квіти гарно виглядають в групових та поодиноких насадженнях, а також і на тлі каміння.

Квіти анемона здатні прикрасити своєю присутністю будь-яке подвір’я.

Види анемонів

Серед сортів анемонів є, як непримхливі, так і рослини, що вимагають особливого догляду. Така відмінність пояснюється наявністю двох категорій анемона – кореневищевидні і бульбові. Перші невибагливі у вирощуванні. А ось для представників другої категорії помилки в догляді можуть бути згубними.

anemoni2

Класифікація анемонів по періоду цвітіння

  • Весняні:весняні анемони швидко відцвітають, їх суцвіття має ніжну пастельну палітру, у деяких сортів квіти махрові. Анемона ніжна або Бланда це невисока квітка, що досягає максимум 10 см у висоту. Найчастіше зустрічаються сорти Блакитні тіні (синій), Чародійка (рожевий) і Пишність (білий). Анемона Дібровна досягає 30 см у висоту, квіти невеликі, зазвичай білого кольору, але є бузкові, сині, червоні сорти. Це досить невибагливий вид. Анемона Лютічна теж приваблює своєю невибагливістю, характерно те, що може рости майже у всіх грунтах. Квіти жовті, дрібні.
  • Осінні: Зазвичай рослини цього типу являють собою великі багаторічні кущі з масивним корінням. Цвітіння відповідно відбувається в кінці літа – початку осені. До осінніх анемонів відносять: японську, гібридну і корончату. Корончата анемона цвіте два рази – в червні і восени. Анемона гібридна високий сорт, виростає вище півметра. Квіти прості, забарвлення відрізняється в залежності від сорту. Анемона японська теж досить високий вид з махровими або півмахровими квітами рожевого кольору.

Де садити анемони

Садити анемони потрібно у напівсонячному захищеному від вітру місці. Склад грунту дуже важливий. Грунт повинен бути родючим і дренованим. Головні вимоги до грунту це родючість і наявність дренажу, а також потрібно врахувати кислотність грунту, він повинен бути нейтральний або з лужною кислотністю. За складом також підійдуть суглинки. А от занадто закислені грунти – не краще місце для висаджування анемона. Тому, перш ніж посадити рослини на обраному місці , варто додати в верхній шар землі порцію деревного попелу або доломітового борошна.

Як садити анемони

Відстань між бульбами залежить від розміру бульби. Тому перед початком висаджування бульби перебирають і ділять за величиною (0,5-1,0, 1-1,5 і більше 1,5 см).При посадці бульб шириною від 0,5 до 1,0 см відстань між ними має бути десять сантиметрів, а шириною від 1 до 1,5 см – 20 см, відстань між рядами 20 см.

Глибина посадки бульб діаметром від 0,5 до 1 см становить від 4 до 5 см, а екземпляри більшого розміру висаджують на глибину від 6 до 8 см.

Причому, на легких грунтах бульби висаджують глибше, ніж на важких.

Зовсім дрібні бульби діаметром менше 0,5 см і дитинку бажано довирощувати в теплицях. Для цього їх кладуть на глибину від 3 до 4 см. В ряду відстань між ними зазвичай варіюється від 4 до 5 см, а ось між рядами відстань становить близько 20 см.

Вирощування анемонів насінням

Вирощувати анемони з насіння це процес занадто клопіткий. Зібрати насіння досить складно. Потрібно дочекатися поки квітка підсохне і зібрати маленькі пухнасті грудочки насіння. Крім того, вони мають невисоку схожість, але, якщо посадити сертифіковане насіння, то схожість підвищується.

Догляд за анемонами

Найскладніше в догляді за анемонами – підтримання необхідного рівня вологості. Надлишок вологості є згубний для кореневої системи. Але і брак вологи згубно відіб’ється на рослині.

Підтримувати потрібний рівень вологості допоможе мульча. Мульча – сипучий матеріал, в якості якого традиційно використовують опале листя, тирсу, торф або спеціальні декоративні суміші. Вона не тільки перешкоджає випаровуванню вологи і ущільненню грунту, але і запобігає росту бур’янів. Для анемона найкраще використовувати листя плодових дерев. Товщина шару – близько 5 см.

anemon4

Цвітіння анемонів

Анемон бульбовий цвіте від 1,5 до 3-4 місяців. Тривалість цвітіння залежить від часу висадки, розміру бульби, температури і вологості повітря. Один кущ зазвичай дає від 5 до 20 квіток.

Підживлення анемонів – догляд

В якості добрив для анемонів рекомендується використовувати комплексні мінеральні. Удобряють анемони слід тільки в період цвітіння. А якщо грядка перед висаджуванням була удобрена, то можна взагалі не підживляти.

Під час підживлення обов’язково потрібно стежити за тим, щоб добрива не попадали на листя. А якщо це раптом сталося, то їх обов’язково змивають водою. Якщо дотримуватися цих рекомендацій по догляду, то ідеальні умови для всіх сортів анемона будуть гарантовані.

Викопування анемонів на зиму – догляд

Практично всі сорти анемонів можна залишити зимувати у відкритому грунті. Попередньо слід збільшити в 2-3 рази товщину мульчі і облаштувати укриття. Особливо чутливі до морозів бульбові сорти.

Період вегетації анемона бульбувого залежить від температури і вологості грунту. При температурі більше 25 градусів і ,браку вологи в грунті у рослини різко закінчується цвітіння і наземна частина засихає.

Викопувати бульби анемона треба тоді, коли листя всохнуть на 50-70%, і тільки тоді можна починати викопувати бульби рослини. Їх викопують разом з наземною частиною, а потім розкладають в невисокі ящики в один або два шари і ставлять для сушіння в добре провітрюваних приміщеннях. Через 7-10 днів проводять очистку бульб від листя і землі. Потім їх сортують за розмірами і зберігають в прохолодному і сухому приміщенні при температурі від 12 до 15 градусів. Вологість при зберіганні повинна підтримуватися на рівні 60%. В таких умовах бульби можуть зберігатися від 3 до 4 років і при цьому не втрачають здатність до проростання.

Хвороби та шкідники анемона

Анемони можуть хворіти на: іржу, сіру гниль, вірусну інфекцію і переноспороз.

З шкідників на цю культуру можуть нападати: листові клопи, капустянка, слимаки, нематода, попелиця.

Щоб на анемоні якомога рідше з’являлися різні хвороби і шкідники потрібно проводити наступні профілактичні заходи:

Не висаджувати рослини густо.

Регулярно полоти і розпушувати грунт.

Правильно і регулярно поливати рослини.

Вчасно видаляти всі залишки рослин.

Підживлення проводити добривами, в яких калію повинно бути більше ніж азоту.

Своєчасно проводити обприскування від різних шкідників.

Схожі записи