Перовскія вирощування догляд

В садах і парках Європи часто зустрічається оригінальна рослина, зовні нагадує лаванду або полин. Завдяки забарвленню перовскія вважається однією і кращих культур для імітації води, створення ефекту синьої прохолоди.

Цвітіння Перовскії триває з липня до найперших осінніх приморозків. При цьому на відміну від своїх багаторічних конкурентів перовської цвіте безперервно.

Перовскія у всьому світі відома як «російська шавлія» (Russian sage). Зовнішність цієї квітки з далеку нагадує і шавлію, і полин, і лаванду. Ця рослина дуже проста в догляді, тому її так часто садять в садах і парках.

У статті піде мова про вирощування, правильній посадці і догляду за культурою в відкритому грунті.

Перовскія (Perovskia) – рід рослин сімейства Ясноткові (Lamiaceae), названий на честь губернатора Оренбурзької губернії Василя Олексійовича Перовського (1795-1857).

perovskiya1

Перовскія, або російська шавлія – трав’янистий багаторічник, у якого в рівній мірі привабливі і зелень, і цвітіння. Хоча в більшій мірі цінують цю рослину саме за тривале і яскраве цвітіння. У висоту кущики досягають 60 см, а іноді і до 1 м. Пагони тонкі і прямі, жорсткі, стійкі. Листя у Перовськії вузьколанцетне або розсічене, завжди витягнутої форми, темно-зеленого кольору. Квітки дуже дрібні складені в колосоподібні суцвіття. Кущики Перовськії і правда ніби закутаний синім туманом. Всі частини рослини дуже ароматні, але цінують перовську не тільки як джерело ефірних масел і прекрасний запашний сухоцвіт. Адже і квітки, і листя рослини їстівні і можуть використовуватися, і як приправа, і в готуванні найрізноманітніших страв.

perovskiya2

Де садити перовскію

Перовскія – рослина сонцелюбна. Для неї в саду краще вибирати відкриті, сонячні ділянки. У легкій півтіні Перовскія буде добре цвісти, але стебла будуть дуже довгими і потребуватимуть підв’язування. Перетягів рослина не боїться, і навіть на вітряних ділянках добре зберігає пишну форму, і не розвалюється.

Перовскія не буде рости в будь-якому, особливо важкому, необробленому, сирому грунті. Ця рослина надає перевагу лужним, нейтральним грунтам. В кислому грунті петровська рости не буде.. Для Перовської повинен бути не тільки дренированной, але і досить легкий, сипучий грунт. Більшість Перовські прекрасно виносять піщані грунти.

perovskiya5

Як садити Перовскію

Саджанці петровської садять в індивідуальних ямках або при створенні великих масивів висаджують Перовськію в борозни. Головна запорука успіху у вирощуванні – поліпшення грунту перед висаджуванням. Грунт потрібно перекопати двічі, внесені між процедурами порцію органічних добрив (найкраще компост). У грунт також для поліпшення текстури потрібно додати пісок, при потребі насипати дренаж.

Відстань між рослинами має бути не менше 50 см. Перовскія формує пишні, розлогі та густі кущі, і загущувати посадки для цієї культури не можна. Саму посадку проводять, ретельно зберігаючи земляну грудку навколо кореневища Перовської, і не руйнуючи її навіть по боках. Рівень заглиблення для саджанців зберігають колишнім. Після посадки молодим екземплярам рослини потрібно забезпечити регулярні поливи до повної адаптації . Перовскія не боїться пересадок, і на одному місці може рости десятиліттями.

perovskiya4

Догляд за Перовскією

Перовскія не вимагає практично ніякого догляду, не боїться ні дощів, ні посухи, ні конкуренції.

Поливання : поливають петровсскію тільки у дуже спекотні дні для підтримки рясного цвітіння. При поливанні квітки вода не повинна потрапляти на пагони. Якщо опади занадто часті і сильні, перезволожений грунт потрібно розпушувати. Уникнути ризику надлишку вологи і загнивання допоможе мульчування.

Підживлення : якщо проводилося передпосадкове покращення грунту то підживляти рослині не потрібне.

Обрізка: обрізати квіти потрібно весною, зрізуючи сухі гілки висотою близько 10 см .Восени Перовскію обрізати не потрібно, сірі пагони служать чудовою прикрасою зимового саду.

Перовскія взимку: Морози рослина переносить добре, але ось відлигу і нестабільності зимово-весняної температури не любить. Тому кущики перед першими морозами потрібно замульчувати рослинними матеріалами та підгорнути сухим листям. Зняти укриття потрібно якомога раніше, як тільки злегка підніметься температура на початку весни.

perovskiya3

Боротьба з шкідниками та хворобами

Перовскія досить стійка до шкідників багаторічна рослина. Завдяки високому вмісту ефірних олій шкідники обходять кущики стороною. Сусідні рослини також знаходяться під її захистом. При недотриманні правил догляду, зокрема при застою води, у рослини може виникнути швидкий розвиток стеблової і кореневої гнилі. З метою профілактики використовують розпушування грунту, підсипання піску і гравію. . . . .

Розмноження Перовскії

Для цієї культури застосовують тільки два методи розмноження:

1. Посів насіння. Якщо ви вирішили розмножувати петровську насінням, то зацвіте ця квітка тільки на п’ятий рік після посіву. Насіння висівають відразу у відкритий грунт, на грядки або безпосередньо на постійне місце. Сіяти насіння потрібно весною, як тільки грунт прогріється, на глибину в 2-3 см. Міжряддя повинно бути великим – близько 70 см. Після того, як сходи зміцніють, розсаду проріджують. На другий рік (або пізніше) Перовскію, посіяну на грядках, висаджують на постійне місце.

perovskiya6

2. Розмноження живцями. За допомогою зелених або здерев’янілих живців можна розмножити петровскію – зацвітає рослина на наступний рік. Заготовляють живці влітку, нарізаючи їх із середньої частини пагона. Кожен відрізок повинен мати 2-3 міжвузля. Здерев’янілі живців замочують в корневирі. Потім їх висаджують в суміш садової землі і піску (1: 1). Ніякого добрива вносити не потрібно. У ємності для вирощування живців, необхідно спорудити хороший дренаж. Найменший застій води може погубити молоді рослини. Полив живцям потрібен регулярний. З метою збереження вологості, ємність накривають поліетиленом. Живці дорощують взимку в приміщенні, а у відкритий грунт висаджують пізньою весною.

Використання Перовської в ландшафті

Висаджуйте перовську тільки групами від 3-5 примірників, ніколи не розміщуючи рослини на самоті навіть на квітниках;

в бордюрах;

для створення низьких живоплотів;

як розподіл між зонами в саду або «точкового», пунктирного бордюру;

для розставляння геометричних акцентів, розташування великих дернин «точками» або «шахами»;

в оформленні плоских рокаріїв та альпійських гіркок;

на квітниках з декоративним покриттям грунту (особливо кам’яною мульчею);

в якості акцентів, зимового саду;

Кращі партнери для Перовської: троянди, декоративні злаки, ехінацея, лиатрис, Болтон, мальва.

Схожі записи