Вирости здоровий урожай картоплі

Як виростити здоровий урожай картоплі ? Як захистити кортоплю від хвороб ( альтернаніоз, боротьба,) та шкідників (колорадський жук, дротянка, личинки хрущів) читайте у статті.

Незважаючи на зменшення площ під картоплею останніми роками, вона залишається однією з основних культур на присадибних ділянках.

Основним шкідником на картоплі лишається колорадський жук. Обробка бульб перед посадкою для захисту від нього має багато переваг: значно подовжується захисний період, що важливо, коли немає можливості постійно наглядати за посадками; захищається вся рослина — бульби від ґрунтових шкідників (дротяників, личинок хрущів), а пагони від колорадського жука, попелиць; ефективність препарату не залежить від погодних умов; не відбувається знесення препарату на сусідні культури; безпечність для бджіл та інших корисних комах.

kartoplya_singenta_tabl

Для обробки бульб перед посадкою компанія «Сингента» пропонує новий комбінований протруйник Селест Топ ®для комплексного захисту картоплі від ґрунтових шкідників, колорадського жука, попелиць і хвороб бульб.При обробці бульб картоплі перед посадкою протруйником Селест Топ® також забезпечується захист від збудників хвороб, які знаходяться на насінні та ґрунті (види парші, фузаріоз, фомоз) .

Для захисту бульб від хвороб «Сингента» поновила випуск фунгіцидного протруйника Максим®. Його можна застосовувати окремо або додавати до протруйників інших компаній при обробці бульб перед посадкою. Після посадки картоплю проти однорічних дводольних і злакових бур’янів обробляють ґрунтовими гербіцидами Гезагард ®або Дуал Голд ®чи їх сумішшю. Препарати вносять після посадки або нагортання гребенів, але обов’язково до появи сходів культури. Важливо враховувати при використанні ґрунтових гербіцидів якість підготовки ґрунту. Наявність великих грудок значно зменшить ефективну дію препарату. Тому потрібно ретельно розробити ґрунт до застосування гербіцидів. Після внесення препаратів не рекомендується проводити механічні обробки ґрунту.

Пізніше, у період сходів — до змикання рядків на ділянках, для знищення пирію та однорічних злакових бур’янів застосовують системний посходовий гербіцид Фюзілад Форте ®.Препарат абсолютно не токсичний для картоплі, тому необхідно звертати увагу тільки на фазу розвитку бур’янів. Оптимальною є: багаторічні — за висоти 10–15 см, однорічні — 2–4 листки.

Серед хвороб картоплі широко розповсюджені фітофтороз та альтернаріоз. Боротьба з хворобами завжди повинна проводитися профілактично — до появи симптомів захворювання. Особливо це стосується фітофторозу, що пов’язано з високою агресивністю хвороби. За сприятливих погодних умов фітофтороз може знищити посадки картоплі за кілька днів. Для захисту від вищеназваних хвороб компанія «Сингента» пропонує фунгіцид Ридоміл® Голд . Цей комбінований системно-контактний препарат має потужну лікувальну й довготривалу захисну дії — до 14 днів, що на 4–6 днів довше, ніж у інших препаратів. Після застосування він швидко проникає та розноситься по всій рослині, захищаючи не тільки вегетативні частини (листя, стебла), але й генеративні (бульби). Перше обприскування по вегетації проти фітофторозу й альтернаріозу проводять фунгіцидом профілактично у фазі початок бутонізації. В цей період закладається майбутній урожай, тому обробка препаратом Ридоміл Голд ®. дуже важлива. Бульби при зберіганні значно менше пошкоджуються фітофторозною гниллю. Друге обприскування здійснюють у фазі бутонізації — початок цвітіння.

Якщо не проводили обробку посівного матеріалу, то для одночасної боротьби з колорадським жуком і фітофторозом посадки картоплі обробляють баковою сумішшю добре відомих препаратів Актара ®або Енжіо® та Ридоміл® Голд .

У минулому році для боротьби з колорадським жуком на картоплі компанія запропонувала городникам новий інсектицид Ампліго ®.Це потужний двокомпонентний препарат контактної дії, який має високу ефективність проти широкого спектра шкідників на багатьох культурах і починає діяти з фази яйця. Після цвітіння — на початку бульбоутворення картоплі, коли уповільнюється активний ріст рослин і триває оновлення листового апарату, виникає загроза поширення розвитку фітофторозу й особливо альтернаріозу. Від цих хвороб застосовують новий системно-контактний фунгіцид Ревус Топ ®,який має сильну лікувальну дію (5 днів) та профілактичну (до 10–12 днів).

Для збільшення врожайності та покращення якості продукції в цьому році виходить на ринок новий продукт Ізабіон® — органічне добриво, біостимулятор й антистрес. Перша обробка проводиться за висоти картоплі 15 см, друга — на початку утворення бульб (бульби мають розмір лісового горіха). Найбільша ефективність від застосування препарату Ізабіон® досягається за несприятливих умов. Він підвищує опір рослин до стресу (град, похолодання, посуха, фітотоксичність від використання неякісних засобів захисту рослин).

Гарних вам врожаїв.

Остерігайтеся підробок!

Щоб уникнути придбання фальсифікованого продукту, радимо купувати препарати компанії «Сингента» у спеціалізованих магазинах із продажу засобів захисту рослин та насіння, а також у мережах супермаркетів «Епіцентр», «Леруа Мерлен» і «Нова Лінія». Перелік магазинів ви знайдете на сайті : www.syngenta.ua, розділ Захист городу, саду ,газону  та у додатку для мобільних пристроїв «Енциклопедія гарного врожаю».

zdorovii_vrozhai_kartopli

Схожі записи