| |

Іфейон: посадка, догляд, види, опис, розмноження

Іфейон — це красива і невибаглива рослина, яка може стати справжньою окрасою вашого саду. Цвітіння іфейону починається ранньою весною, коли інші рослини ще не прокинулися.

Іфейон (лат. Ipheion) — це ранньовесняна цибулинна рослина з сімейства Амарилісових. Походить з Південної Америки. У культурі вирощується з кінця 19 століття.

Іфейон — це невелика рослина заввишки 10-20 см. Має тонкі, цибулинні коріння. Листя лінійні, темно-зелені. Квітки дрібні, зірчасті, зібрані в суцвіття-парасольки. Забарвлення квіток може бути різним: білим, блакитним, фіолетовим, рожевим.

Як садити іфейон

Іфейон можна висаджувати як у відкритий ґрунт, так і в горщики.

Для посадки у відкритий ґрунт вибирають сонячне або напівтінисте місце з легким, добре дренованим ґрунтом. Посадку проводять у вересні-жовтні, на глибину 5-7 см.

Для посадки в горщики використовують ґрунт для цибулевих рослин. Горщик повинен бути не дуже глибоким, але широким. Посадку проводять у вересні-жовтні, на глибину 3-4 см.

ifeion_1

Догляд за іфейоном

Іфейон не вимагає особливого догляду. Для нормального росту і розвитку йому потрібно достатнє освітлення, помірний полив і регулярні підживлення.

Поливають іфейон регулярно, але не надмірно. В період цвітіння полив збільшують.

У період вегетації іфейон підживляють комплексними мінеральними добривами 1 раз на 2 тижні.

ifeion_3

Види іфейона

Існує близько 20 видів іфейона. У культурі вирощують лише кілька видів і сортів.

  • Найбільш популярні види іфейона:
  • Іфейон чилійський (лат. Ipheion chilense) — має білі квітки.
  • Іфейон ряболистий (лат. Ipheion uniflorum) — має білі квітки з пурпуровими плямами.
  • Іфейон малий (лат. Ipheion uniflorum var. minor) — має дрібні білі квітки.

Розмноження іфейона

  • Іфейон розмножується цибулинами і насінням.
  • Розмноження цибулинами — це найпростіший спосіб. Цибулини викопують у вересні-жовтні, після того, як листя засохне. Цибулини зберігають до посадки в прохолодному місці.
  • Розмноження насінням — більш трудомісткий спосіб. Насіння висівають у відкритий ґрунт у вересні-жовтні. Сходи з’являються через 2-3 тижні. Розсаду висаджують у відкритий ґрунт у травні, коли вона досягне висоти 10-15 см.

Схожі записи