|

Іпомея: посадка, догляд і види

Іпомея — це красива і невибаглива рослина, яка може стати справжньою окрасою вашого саду. З її допомогою ви можете створити яскраву і романтичну атмосферу.

Іпомея (лат. Ipomoea) — рід багаторічних і однорічних трав’янистих рослин родини берізкові (Convolvulaceae). Близько 500 видів роду поширені в тропічних, субтропічних і помірних областях усіх континентів. У культурі вирощують близько 20 видів іпомея.

Іпомея — це красива декоративна рослина, яка широко використовується для озеленення балконів, альтанок, огорож і інших місць. Квіти іпомеї можуть бути простими або махровими, різноманітної форми і забарвлення.

ipomoea_purpurea

Як та коли садити іпомею

Іпомея — теплолюбна рослина, тому висаджувати її у відкритий ґрунт можна лише після того, як мине загроза заморозків. Найкращий час для посадки — травень.

Для посадки іпомеї вибирають сонячне місце з легким, добре дренованим ґрунтом. Перед посадкою ґрунт перекопують і вносять перегній або компост.

Іпомею можна висаджувати насінням або розсадою.

Якщо висаджувати насінням, то їх висівають у відкритий ґрунт у травні, на глибину 2-3 см. Сходи з’являються через 10-14 днів.

Якщо висаджувати розсадою, то її вирощують удома в лютому-березні. Для цього насіння висівають у горщики з легким ґрунтом. Сходи з’являються через 7-10 днів. Розсаду висаджують у відкритий ґрунт у травні, коли вона досягне висоти 10-15 см.

ipomoea-batatas

Як доглядати за іпомеєю

Іпомея потребує регулярного поливу, особливо в період цвітіння. Поливають іпомею теплою водою, щодня або через день.

У період цвітіння іпомеї потрібно підгодовувати комплексними мінеральними добривами. Підживлення проводять щотижня.

Іпомея добре відгукується на обрізку. Обрізку проводять навесні, після закінчення цвітіння.

ipomoea_quamoclit

Види і сорти іпомеї

Існує багато видів і сортів іпомеї. Серед них є як однорічні, так і багаторічні рослини.

  • Ось деякі з найпопулярніших видів і сортів іпомеї:
  • Іпомея батат (лат. Ipomoea batatas) — багаторічна рослина з великими, соковитими листям і яскраво-жовтими квітками.
  • Іпомея пурпурова (лат. Ipomoea purpurea) — однорічна рослина з великими, серцеподібними листям і фіолетовими квітками.
  • Іпомея небесна (лат. Ipomoea tricolor) — однорічна рослина з яскраво-блакитними квітками.
  • Іпомея квамокліт (лат. Ipomoea quamoclit) — однорічна рослина з витонченими, звивистими стеблами і яскраво-червоними квітками.

Схожі записи