Іберіс: догляд, види, посадка

Іберіс – популярна декоративна рослина, яка використовується для озеленення садів, парків, клумб і рокаріїв. Іберіс також є медоносом.

Іберіс (лат. Iberis) – це рід трав’янистих рослин родини Капустяних (Brassicaceae), що включає близько 40 видів. Іберіс зустрічається в Європі, Північній Африці та Азії.

Іберіс – це однорічні або багаторічні трав’янисті квіти з прямостоячим або розпростертим стеблом, висотою від 10 до 50 см. Листя просте, ланцетне або еліптичне. Квітки дрібні, зібрані в щитки або суцвіття-кошики. Забарвлення квіток може бути білим, рожевим, червоним, фіолетовим або синім.

iberis_1

Види іберісу

 • Залежно від висоти рослини, ибериси поділяють на три групи:
 • Низькорослі іберіси (висота 10-20 см):

  Іберіс звичайний (Iberis amara) – однорічна рослина з білими або рожевими квітками.

  Іберіс гібридний (Iberis hybrida) – багаторічна рослина з білими, рожевими, червоними або фіолетовими квітками.

 • Середньорослі іберіси (висота 20-50 см):

  Іберіс пухнастий (Iberis umbellata) – багаторічна рослина з рожевими, червоними або фіолетовими квітками.

  Іберіс скельний (Iberis sempervirens) – вічнозелений напівчагарник з білими або рожевими квітками.

 • Високорослі іберіси (висота 50-100 см):

  Іберіс гігантський (Iberis sempervirens subsp. sempervirens) – вічнозелений напівчагарник з білими або рожевими квітками

iberis_7

Коли та як садити іберіс

Іберіс можна висаджувати як навесні, так і восени. Однак найкращий час для посадки – весна, коли минула загроза заморозків.

Для посадки іберіса вибирають сонячну ділянку з пухким, добре дренованим грунтом. Перед посадкою грунт перекопують і вносять компост або перегній. Розсаду іберіса висаджують у відкритий грунт навесні, коли минула загроза заморозків. Відстань між рослинами повинна становити 20-30 см.

Як поливати іберіс

Іберіс потребує регулярного поливу, особливо в період цвітіння. Поливати слід рясно, але не часто, щоб не допустити застою води.

iberis_5

Як обрізати іберіс

Після цвітіння іберісу проводять обрізку, щоб сформувати акуратний кущ. Обрізку можна проводити також навесні, щоб видалити сухі та пошкоджені гілки.

iberis_4

Розмноження іберісу

Іберіс розмножують насінням, яке висівають навесні або восени. Можливе також розмноження діленням куща.

Захист від шкідників і хвороб

Іберіс досить стійкий до шкідників і хвороб. Однак при несприятливих погодних умовах рослина може уражатися борошнистою росою або іржею. Для боротьби з цими захворюваннями використовують фунгіциди.

Схожі записи