Каллізія: догляд, види

Каллізії – це красиві та невибагливі рослини, які можуть прикрасити будь-який кімнату. Вони добре підходять для квітникарів початківців.

Каллізія (лат. Callisia) – це рід багаторічних трав’янистих рослин сімейства Композиції (Commelinaceae). Рід об’єднує близько 50 видів, які поширені в тропічних і субтропічних районах Америки.

Каллізії – це низькорослі рослини з довгими, стелющимися або прямостоячими стеблами. Листя у них супротивні, прості, ланцетні, овальні або серцеподібні. Квітки дрібні, білі або блідо-рожеві, зібрані в колоски.

kolliziya_11

Види каллізії

  • Серед найбільш популярних видів каллізій для відкритого грунту можна виділити:
  • Каллізія реміхієподібна (Callisia repens) – це низькоросла рослина з довгими, стелющимися стеблами. Листя у неї ланцетні, темно-зелені. Кімнатна рослина
  • Каллізія опущена (Callisia marginata) – це рослина з прямостоячими стеблами. Листя у неї овальні, темно-зелені з білою облямівкою.
  • Каллізія душиста (Callisia fragrans) – це рослина з прямостоячими стеблами. Листя у неї ланцетні, темно-зелені з ароматом лимона.

Як доглядати за каллізією

Каллізії – це невибагливі кімнатні рослини. Вони можуть витримувати незначне затінення, але найкраще розвиваються на яскравому сонячному світлі.

Поливати каллізії слід регулярно, але не допускаючи перезволоження.

Підживлення проводять раз на місяць в період активного росту.

Пересаджувати каллізію потрібно раз на 2-3 роки у два рази більший горщик.

kalliziya1

Розмноження каллізії

  • Каллізії можна розмножувати живцюванням, розподілом куща або насінням.
  • Живцювання проводять навесні або влітку. Для цього відрізають верхівкові живці завдовжки 5-7 см і висаджують їх в легкий субстрат.
  • Розподіл куща проводять навесні. Для цього дорослу рослину викопують і розділяють на кілька частин.
  • Насіння висівають навесні в легкий субстрат. Сходи з’являються через 2-3 тижні.

Хвороби та шкідники каллізії

Каллізії рідко уражаються хворобами та шкідниками. Однак при неправильному догляді вони можуть постраждати від борошнистої роси, павутинного кліща або щитівки.

Для боротьби з борошнистою росою використовують фунгіциди. Для боротьби з павутинним кліщем і щитівкою використовують інсектициди.

Схожі записи