смітіанта

Смітіанта – догляд

Смітіанта (лат. Smithiantha) – це рід багаторічних трав’янистих рослин з родини геснерієвих (Gesneriaceae), що родом з тропічних лісів Південної Америки.

Смітіанта має трубчасті квіти з п’ятьма пелюстками, що зібрані в суцвіття. Квіти смітіанти можуть бути білими, рожевими, жовтими, помаранчевими, червоними або пурпуровими. Листя смітіанти овальне або серцеподібне, з зубчастим краєм. Стебло смітіанти м’ясисте, прямостояче або вилягаюче. Смітіанта цвіте протягом. Смітіанта може сягати від 30 до 60 см у висоту.

Види

Існує близько 10 видів смітіанти, але найпоширенішими є:

  • Smithiantha cinnabarina: Цей вид має яскраво-червоні квіти з жовтими цятками.
  • Smithiantha fulgida: Цей вид має оранжеві квіти з чорними цятками.
  • Smithiantha zebrina: Цей вид має білі квіти з пурпуровими прожилками.

Як доглядати за смітіантою

Смітіанта – це тропічна рослина, яка потребує тепла та вологості.

Освітлення: Смітіанті потрібне яскраве, але непряме освітлення. Не рекомендується розміщувати смітіанту під прямими сонячними променями, адже це може призвести до опіків листя. Найкраще розмістити смітіанту на східному або західному вікні.

Температура: Оптимальна температура для смітіанти 20-25°C. Смітіанта не любить різких перепадів температур. Взимку температура не повинна опускатися нижче 18°C.

Вологість: Смітіанті потрібна висока вологість повітря. Для підвищення вологості можна використовувати зволожувач повітря або розмістити смітіанту на піддоні з вологим керамзитом. Також можна обприскувати смітіанту водою з пульверизатора, але не робити цього на сонячному світлі, адже це може призвести до опіків листя.

Полив: Смітіанту потрібно поливати регулярно, але не перезволожувати. Перед поливом переконайтеся, що ґрунт просох на 1-2 см в глибину. Для поливу використовуйте м’яку, відстояну воду кімнатної температури. Не допускайте застою води в піддоні.

Ґрунт: Смітіанті потрібен пухкий, вологоємний ґрунт. Можна використовувати готовий ґрунт для геснерієвих або скласти ґрунтосуміш з наступних компонентів: листова земля; дернова земля; перегній; пісок. Всі компоненти потрібно взяти в рівних частинах.

Підживлення: Смітіанту можна підживлювати раз на два тижні комплексним добривом для кімнатних рослин. Добриво потрібно вносити в ґрунт після поливу. Взимку підживлення не проводять.

Пересадка: Смітіанту потрібно пересаджувати щороку навесні. Для пересадки використовуйте горщик на 1-2 см більший за попередній. На дні горщика потрібно зробити дренажні отвори.

Розмноження смініантуна

Смітіанту можна розмножити насінням, живцями або діленням куща.

Насіння: Насіння смітіанти можна висіяти в ґрунт у лютому-березні. Посіви потрібно накрити плівкою або склом і поставити в тепле місце. Сходи з’являються через 1-2 тижні. Після того, як сіянці підростуть, їх потрібно пікірувати в окремі горщики.

Живці: Живці смітіанти можна отримати з верхівок пагонів. Живці потрібно укоренити в ґрунті або воді. Укорінення відбувається протягом 2-3 тижнів.

Ділення куща: Смітіанту можна розмножити діленням куща при пересадці. Для цього потрібно розділити кущ на кілька частин і посадити їх в окремі горщики.

Хвороби та шкідники смітіанти:

Смітіанта може бути вражена щитівками, павутинними кліщами та попелицями. Для боротьби з шкідниками можна використовувати інсектициди. Також смітіанта може страждати від грибкових захворювань. Для профілактики грибкових захворювань потрібно дотримуватися правил поливу та не допускати перезволоження ґрунту.

Схожі записи