Більбергія: опис, види, догляд, розмноження

Більбергія – це популярні кімнатні рослини, які цінуються за свої яскраві квіти і декоративне листя.

Більбергія (Billbergia) – це рід бромелієвих рослин, що нараховує близько 600 видів. Родом вона з тропічних і субтропічних регіонів Південної Америки, Центральної Америки та Карибського басейну. Більбергія – це популярні кімнатні рослини, які цінуються за свої яскраві квіти і декоративне листя.

Більбергії – це трав’янисті рослини, які можуть бути однорічними або багаторічними. Вони мають розетки листя, які можуть бути овальними, ланцетними або мечовидними. Листя часто має смугасте або плямисте забарвлення. Квітки більбергії зібрані в суцвіття, яке може бути кистеподібним, колосоподібним або зонтикоподібним. Квітки можуть бути різних кольорів, від білого до червоного, оранжевого, синього і фіолетового.

bilbergiya__2

Види більбергії

  • Найпопулярнішими видами більбергії в кімнатному квітникарстві є:
  • Більбергія поникла (Billbergia nutans) – це найбільш поширений вид більбергії. У неї ланцетні листя довжиною до 30 см. Квітки більбергії пониклої білі, зібрані в кистеподібне суцвіття.
  • Більбергія пірамідальна (Billbergia pyramidalis) – це більш рідкісний вид більбергії. У неї мечовидні листя довжиною до 60 см. Квітки більбергії пірамідальної червоні або рожеві, зібрані в колосоподібне суцвіття.
  • Більбергія пір’яста (Billbergia nobilis) – це також рідкісний вид більбергії. У неї пір’ясте листя довжиною до 60 см. Квітки більбергії пір’ястої жовті, зібрані в зонтикоподібне суцвіття.

Як доглядати за більбергією

Більбергія – це відносно невибаглива рослина, але для її успішного вирощування в домашніх умовах необхідно дотримуватися певних правил.

Освітлення для більбергії

Більбергія потребує яскравого розсіяного світла. Найкраще місце для її розміщення – південний або південно-західний вікно з тюллю або жалюзями. При недостатньому освітленні більбергія може витягуватися і втрачати декоративність.

Температура повітря для більбергії

Більбергія найкраще росте при температурі 20-25°C. Влітку вона може витримувати температуру до 30°C, а взимку – до 15°C.

Як поливати більбергію

Більбергія потребує регулярного поливу. У період вегетації її потрібно поливати рясно, щоб грунт був постійно вологим. У період спокою полив потрібно скоротити.

bilbergiya__1

Вологість повітря для більбергії

Більбергія потребує високу вологість повітря. Щоб підвищити вологість, можна поставити горщик з рослиною на піддоння з вологим керамзитом або гравієм. Також можна регулярно обприскувати листя рослини.

Підживлення більбергії

Більбергію потрібно підгодовувати в період вегетації, 1 раз на 2 тижні. Для підгодівлі використовують комплексні мінеральні добрива для бромелієвих.

Коли пересаджувати більбергію

Більбергію потрібно пересаджувати кожні 2-3 роки, навесні або влітку. Для пересадки використовують легкий, добре дренований субстрат, наприклад, суміш торфу, піску і перліту.

Як розмножується більбергія

Більбергія – це популярна кімнатна рослина, яка цінується за свої яскраві квіти і декоративне листя. Розмножувати більбергію можна насінням і вегетативно.

Розмноження насінням – це тривалий і трудомісткий процес. Насіння більбергії висівають в суміш торфу і піску. Субстрат повинен бути постійно вологим, але не мокрим. Сходи з’являються через 2-3 тижні. Молоді рослини пікірують у невеликі горщики, коли у них з’являться 2-3 листки.

Вегетативне розмноження – це більш простий і ефективний спосіб. Більбергію можна розмножувати відростками, які утворюються біля основи материнської рослини. Відростки мають добре розвинену кореневу систему, тому їх можна відразу ж пересаджувати в окремі горщики.

Схожі записи