Братки: догляд, розмноження

Квіти братки – це прекрасний спосіб прикрасити свій сад. Вони невибагливі в догляді і здатні радувати своїми яскравими квітами.

Братки, фіалки, віола, триколірні, – це популярні садові квіти, які відрізняються яскравим і різноманітним забарвленням. Вони відносяться до сімейства фіалкових і мають близько 500 видів. У культурі вирощуються в основному гібридні форми, які відрізняються більшою декоративністю і тривалістю цвітіння.

Братки – це низькорослі рослини, висотою від 10 до 20 см. Вони мають розгалужені стебла, покриті опушенням. Листя серцеподібної форми, темно-зеленого кольору. Квітки двоколірні або триколірні, діаметром 3-5 см. Забарвлення може бути найрізноманітнішим: синім, фіолетовим, жовтим, білим, червоним, блакитним.

bratki_fialki_5

Види братків

  • Існує безліч сортів братків, які відрізняються забарвленням, розміром квіток і формою листя. Деякі з найпопулярніших сортів:
  • Viola tricolor – поліморфний вид, який включає в себе багато сортів з різноманітним забарвленням квіток.
  • Viola cornuta – сорт з великими, до 7 см в діаметрі, квітками.
  • Viola wittrockiana – гібридний вид, який відрізняється тривалим цвітінням.
  • Viola tricolor ‘Violacea’ – сорт з синіми квітками.
  • Viola tricolor ‘Alba’ – сорт з білими квітками.
  • Viola tricolor ‘Yellow’ – сорт з жовтими квітками.
bratki_fialki_4

Догляд за братками

Братки досить невибагливі в догляді. Вони добре ростуть на сонячних місцях, але можуть витримувати і легке затінення. Грунт для посадки повинен бути легким і пухким, з хорошим дренажем.

Поливати братки потрібно регулярно, але не надмірно. Надлишок вологи може привести до загнивання коренів. Підгодовувати рослини потрібно 2-3 рази за сезон комплексними мінеральними добривами.

bratki_fialki_3

Як розмножуються братки

Братки можна розмножувати насінням або живцями.

Насіння висівають в лютому-березні на розсаду. Сходи з’являються через 10-14 днів. Розсаду пікірують у фазі 2-3 справжніх листків. В кінці травня – початку червня розсаду висаджують на постійне місце.

Живцюванням братки розмножують влітку. Для цього з дорослих рослин зрізають живці з 2-3 вузлами. Живці висаджують у пухкий грунт і регулярно поливають. Через 2-3 тижні вони укорінюються.

Як садити братки

Братки висаджують на постійне місце в кінці травня – початку червня. Відстань між рослинами повинна бути 15-20 см.

Застосування братків у ландшафтному дизайні

Братки широко використовують в ландшафтному дизайні. Вони добре виглядають в квітниках, на альпійських гірках, в контейнерах. Братки також використовують для створення букетів.

bratki_fialki_2

Додаткові поради по вирощуванню братків:

Для тривалого цвітіння братки потрібно регулярно видаляти відцвілі квіти.
  • Братки можуть бути схильні до нападу шкідників, таких як тля, попелиця, трипси. Для боротьби з ними використовують інсектициди.
  • Братки також можуть бути схильні до захворювань, таких як борошниста роса, іржа, чорна ніжка. Для профілактики захворювань рослини обробляють фунгіцидами.
  • Схожі записи