Брахікома: опис, види, розмноження, догляд, посадка

Брахікома або блакитний вогник – це прекрасна квітка, яка може використовуватися в різних цілях. Її використовують для озеленення балконів, лоджій, террас. Брахікома також добре виглядає в квітниках і на альпійських гірках.

Брахікома – це красива квітка, яка відноситься до сімейства Складноцвітих. Батьківщиною рослини є Австралія і Нова Зеландія, де вона росте як багаторічна. У культурі брахікома вирощується як однолітник, оскільки не переносить морозів.

Брахікома – це низькоросла рослина, висотою від 15 до 60 см. Стебла у неї розгалужені, покриті опушенням. Листя перисті або розсічені, зеленого або сріблястого кольору. Суцвіття – кошики з простими або махровими квітками. Забарвлення квіток може бути найрізноманітнішим: синім, фіолетовим, рожевим, білим, жовтим.

brahikoma_kviti_2

Види брахікоми

  • У культурі вирощується близько 50 видів брахікоми. Найбільш популярними є:
  • Брахікома іберисолистна (Brachycome iberidifolia) – найбільш поширений вид, який відрізняється пишним цвітінням. Квітки у нього прості або махрові, діаметром до 3 см. Забарвлення квіток може бути синім, фіолетовим, рожевим, білим, жовтим.
  • Брахікома Віттрокка (Brachycome wittrockiana) – гібридний вид, який відрізняється великими квітками. Квітки у нього прості або махрові, діаметром до 5 см. Забарвлення квіток може бути синім, фіолетовим, рожевим, білим, жовтим.
  • Брахікома рогата (Brachycome ceratocarpa) – вид з великими, до 7 см в діаметрі, квітками. Квітки у нього прості або махрові, забарвлення може бути синім, фіолетовим, рожевим, білим, жовтим.
brahikoma_kviti_3

Догляд за брахікомою

Брахікома – це невибаглива рослина, яка добре переносить посуху. Однак для пишного цвітіння їй необхідний регулярний полив. Також потрібно підгодовувати рослини 2-3 рази за сезон комплексними мінеральними добривами.

Брахікома добре росте на сонячних місцях, але може витримувати і легке затінення. Грунт для посадки повинен бути легким і пухким, з хорошим дренажем.

brahikoma_kviti_4

Як садити брахікому

Брахікому висаджують на постійне місце в кінці травня – початку червня. Відстань між рослинами повинна бути 15-20 см.

brahikoma_kviti_1

Хвороби та шкідники брахікоми

Брахікома може бути схильна до таких захворювань, як борошниста роса, іржа, чорна ніжка. Для профілактики захворювань рослини обробляють фунгіцидами.

З шкідників брахікому можуть вражати тля, попелиця, трипси. Для боротьби з ними використовують інсектициди.

Як розмножується брахікома

Брахікому можна розмножувати насінням або живцями. Насіння висівають в лютому-березні на розсаду. Сходи з’являються через 10-14 днів. Розсаду пікірують у фазі 2-3 справжніх листків. В кінці травня – початку червня розсаду висаджують на постійне місце.

Живцюванням брахікому розмножують влітку. Для цього з дорослих рослин зрізають живці з 2-3 вузлами. Живці висаджують у пухкий грунт і регулярно поливають. Через 2-3 тижні вони укорінюються.

Схожі записи