Брахіхітон: опис, догляд, розмноження, види

Брахіхітони – це декоративні рослини, які можуть прикрасити будь-яке приміщення. Вони невибагливі в догляді і добре підходять для початківців квітникарів.

Брахіхітон (Brachychiton) – рід тропічних і субтропічних дерев і кущів сімейства Мальвові. У природі зустрічається в Австралії, Новій Зеландії, Північній Америці та Африці.

Брахіхітони – це вічнозелені або листопадні рослини з товстим стеблом, яке може досягати висоти 30 метрів. Листя овальні або серцеподібні, розташовані на довгих черешках. Квітки брахіхітона великі, яскраві, зібрані в суцвіття. Плоди – коробочки з насінням. В кімнатних умовах практично не цвіте.

brahihiton__4

Види брахіхітона

  • У культурі поширені такі види брахіхітона:
  • Брахіхітон кленолистий (Brachychiton populneus) – дерево з товстим, стовбуром, який може досягати висоти 30 метрів. Листя овальні, довжиною до 10 см. Квітки червоні або помаранчеві, зібрані в суцвіття.
  • Брахіхітон сірий (Brachychiton griseum) – дерево з стовбуром, покритим сірою корою. Листя овальні, довжиною до 15 см. Квітки жовті, зібрані в суцвіття.
  • Брахіхітон вогненно-червоний (Brachychiton acerifolius) – дерево з стовбуром, покритим червоною корою. Листя овальні, довжиною до 10 см. Квітки червоні, зібрані в суцвіття.
brahihiton__1

Як доглядати брахіхітон

Брахіхітони – невибагливі рослини, але для їх нормального розвитку необхідно дотримуватися деяких правил догляду.

  • Освітлення : брахіхітони потребують яскравого освітлення, але вобідній час їх слід притіняти від прямих сонячних променів.
  • Температура: влітку брахіхітони добре переносять температуру в межах 20-25°C, взимку їх слід містити в прохолодному приміщенні з температурою 10-15°C.
  • Полив: влітку брахіхітони поливають рясно, по мірі підсихання верхнього шару ґрунту. Взимку полив скорочують.
  • Вологість повітря: брахіхітони не вимагають високої вологості повітря.
  • Підживлення: підживляють брахіхітони в період активного росту, з квітня по вересень, кожні 2-3 тижні. Для підгодівлі використовують комплексні добрива для декоративно-листяних рослин.
  • Пересадка: молоді брахіхітони пересаджують щорічно, дорослі – раз на 2-3 роки. Для пересадки використовують ґрунтову суміш, що складається з дернової, листової, перегнійної землі і піску в рівних частинах.
brahihiton__2

Як розмножується брахіхітон

Брахіхітони розмножують насінням і живцями.

Як розмножується брахіхітон насінням

Насіння брахіхітона висівають в ґрунтову суміш, що складається з торфу і піску в рівних частинах. Субстрат зволожують і накривають плівкою. Посіви містять в теплому місці з температурою 20-25°C. Сходи з’являються через 2-3 тижні.

Як розмножується брахіхітон живцями

Живці брахіхітона зрізають з верхівок пагонів. Довжина живців – 10-15 см. Нижні листя з живців видаляють, а верхні обрізають наполовину. Живці висаджують в ґрунтову суміш, що складається з торфу і піску в рівних частинах. Живці накривають плівкою і містять в теплому місці з температурою 24-26°C. Корені утворюються через 2-3 тижні.

Схожі записи