| | |

Догляд за рослинами в контейнерах

Особливості догляду за контейнерними квітами випливають з тих умов, що в контейнерах мало грунту, мало поживних речовин і мало вологи.

Тому рослини в контейнерах потрібно поливати і підживляти набагато частіше, ніж у відкритому грунті. Можна використовувати ті ж добрива, що і для основних квітників у саду, а можна купити і спеціальні, більш концентровані. Обов’язково час від часу зрізати відцвілі суцвіття, робити це потрібно набагато частіше, ніж у квітів, які ростуть у відкритому грунті. Не забувайте: контейнери можуть бути будь-яких розмірів, але все ж треба намагатися, щоб навіть найбільший контейнер можна було пересунути при необхідності.

roslini-v-konteinerah

Підливання та вологість повітря для рослин в контейнерах

Для рослин, посаджених у контейнери, обов’язковим є щоденний полив, оскільки грунт в ємностях висихає швидше ніж у відкритому грунті. У жаркий літній період рослини необхідно поливати двічі на день: вранці і ввечері. Обприскування рослини в контейнерах також сприймуть добре, особливо це відноситься до декоративно-листяних і кімнатних рослин. Проте ні в якому разі не обприскуйте рослини, що знаходяться на сонці – крапельки води послужать маленькими лінзами, здатними викликати серйозні опіки на листках. Робити це треба в тіні або ввечері, а воду використовувати відстояну. Після кожного поливу грунт злегка спушіть на глибину 1 -1,5 см, тільки біля стінок горщика, щоб не пошкодити коріння.

Чим менший контейнер, тим швидше коріння поглинають з ґрунту вологу. У невеликі контейнери, якщо вони розташовані на сонячному місці, в грунт добре додати гідрогель і перліт, тоді земля буде пересихати не так швидко. Якщо прогноз обіцяє сильну зливу, краще занести контейнери під навіс або накрити плівкою.

roslini-v-konteinerah1

Особливості підживлення рослин в контейнерах

Іноді рослини в контейнерах виглядають не дуже гарно. Причиною є недостатня кількість поживних речовин. Щоб ваші рослини в контейнерах почували себе добре і цвіли рясно, кожні 7 днів їх необхідно підживляти розчином повного мінерального добрива. Кілька разів за літо можна підгодувати і органічними добривами, розведеними у співвідношенні 1:20 (сухий коров’ячий, курячий послід).

Швидкоростучі види рослин слід підживляти раз на тиждень, повільноростучі – раз на 2-3 тижні.

Основне правило: молодим рослинам потрібно більше азоту, а дорослим і квітучим – більше калію і фосфору.

Дуже корисним для рослин у контейнерах буде позакореневе підживлення розчином мінеральних добрив, особливо для тих рослин, які знаходяться в маленьких горщиках, така підгодівля добра і ампельних рослини (підживляти під час поливу).

roslini-v-konteinerah2

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Особливості догляду рослин після цвітіння

Для активного росту рослин в контейнерах обов’язково видаляйте бур’яни, обрізайте засохлі стебла, обривайте пожовкле листя, видаляйте відцвілі квіти разом з насіннєвими коробочками, а відцвілі рослини видаляйте повністю, замінюючи їх іншими.

Восени всі залишки однорічних рослин слід повикидати; багаторічники готувати до зимівлі, а кімнатні рослини перенести в приміщення. Старий грунт потрібно викинути, щоб не накопичувались хвороби і шкідники, ємності добре вимити мильним розчином і сховати до наступного сезону.

Схожі записи