Верес кімнатний: вирощування, догляд

З найбільш пристосованими для вирощування в кімнатних умовах є кімнатний верес стрункий (Erica gracilis) і зимовий (Erica huemalis).

Верес стрункий – це вічнозелений кущ заввишки до 40 см , з лінійним листям світло-зеленого кольору до 5 мм завдовжки. Квітки довжиною 5-10 мм, мають форму дзвоника, рожево-червоного кольору, розташовані по 4 шт. на кінцях бічних пагонів. Цвіте з вересня по лютий. Цей вид має багато різновидів, які відрізняються різноманітною забарвленням квіток.

Верес зимовий – відрізняється від стрункого висотою куща – до 50 см і більш великими, до 2 см завдовжки квітами, мають форму дзвіника білого кольору.

Розмноження вересу ми детально описали у цій статті “Верес : вирощування, догляд, розмноження”

Коли садити верес кімнатний

Садити верес кімнатний потрібно: в квітні і до травня; в кінці вересня – до початку жовтня. грунтова суміш повинна складатися з торфу, річкового піску і хвойної землі (пропорція – 3: 1: 2 відповідно), з додаванням хвойної землі або підстилки з соснового лісу.

kimnatnii_bilii_veres

Догляд за кімнатним вересом

Верес кімнатний використовується, як сезонна однорічна рослина. Але верес кімнатний можна зберегти і на наступний рік. Для цього необхідно через 5-7 днів після періоду цвітіння обрізати пагони і поставити рослину на свіжому повітрі. Провести повний цикл підгодівлі і виконати обрізку куща.

Верес в домашніх умовах потребує регулярного провітрювання і обприскуванні рослини, особливо при високій і сухій температурі повітря. Рослину потрібно поставити на добре освітленому сонячному місці. У період цвітіння кімнатний верес потребує зниження температури до + 12 ° С, не вище.

Полив та вологість для кімнатного вересу . Поливати верес потрібно тільки пом’якшеною, відстояною, талою або дощовою водою кімнатної температури, що не містить хлору і вапна. Не можна допускати пересихання грунту. Щодня верес кімнатний потрібно обприскувати теплою водою в період весна-осінь для запобігання зараження шкідниками.

Температура повітря для вересу. Найкращою температурою повітря для вирощування вересу в кімнатних умовах є : влітку в межах +18 + 25 ° С; взимку +8 + 12 ° С.

kimnatnii_veres

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Підживлення вересу кімнатного. В період активного росту (весна-осінь) підживляти верес потрібно органічними та мінеральними добривами для верескових рослин.

Пересадка вересу. Щорічно потрібно пересаджувати або замінювати субстрату в горщику, не порушуючи земляний кому.

Обрізування кімнатного вересу.Для стимуляції цвітіння, росту і підтримки декоративного виду куща, потрібна регулярна обрізка вересу, яка проводиться після цвітіння.

Шкідники та хвороби. Верес при вирощуванні вдома часто піддається зараженню попелиць або павутинним кліщем, а при дуже високій вологості можливі захворювання грибного характеру.

Схожі записи