Обрізка малини влітку

Малина – зовсім невибаглива рослина. Але якість і кількість врожаю залежить від вашого догляду за нею

Чи потрібно обрізати малину влітку? Так, потрібно. Видалення зайвих пагонів добре впливає на врожай поточного року. Також обрізка стимулює ріст бічних пагонів, а це призведе до підвищення врожайності в наступному сезоні. Як правильно обрізати малину влітку, читайте у цій статті.

Обрізка малини у червні – коренева поросль

На червень у більшості літніх (неремонтантних) сортів малини в середній смузі припадає період активного цвітіння. У ваших силах вплинути на якість і кількість врожаю. Зробити це можна за допомогою обрізки.

У малини горизонтальне кореневище, яке утворює велику кількість додаткового коріння. Це розгалужене коріння може розростатися на відстань 2,5-3 м від куща. Із сплячих бруньок кореневища протягом вегетаційного періоду з’являються пагони, причому у деяких сортів малини їх досить багато – це коренева поросль. Ці додаткові пагони висмоктують з материнського куща поживні речовини, які потрібні для формування ягід. В результаті плоди виходять невеликого розміру, їх смак погіршується, а кількість зменшується.

obrizka_malini_vlitku

Уважно огляньте свій малинник. Для більшості сортів малини нормою вважається наявність на 1 кв.м 2-3 кущів. Якщо через кореневу поросль їх кількість у вас перевищує норму, зайві пагони слід видалити. В іншому випадку в найближчому майбутньому ваш малинник перетвориться в непрохідні джунглі.

Щоб видалити непотрібну поросль, потрібно розкопати землю до самого кореневища порослі. Потім гострою лопатою перерубати коріння, витягти, засипати це місце грунтом. Таку процедуру потрібно робити протягом літа 4-5 разів. Таким чином ви направите всі корисні речовини на дозрівання врожаю, поліпшите його якість і обсяг. Таким чином ви збільшуєте врожайність куща і забезпечуєте вільний доступ до повітря і сонця, а це значно зменшить виникнення хвороб і появи шкідників.

Коренева поросль – прекрасний посадковий матеріал. Якщо ви плануєте збільшити площу посадок малини, то залиште найсильніші пагони до осені, потім викопайте їх разом із земляною грудкою і пересадите на нове місце.

obrizka_malini_odnorichnoi

Обрізка однорічних пагонів малини в червні

Як ще можна збільшити урожай малини? Як відомо, цей чагарник плодоносить на минулорічних пагонах ( ремонантна на цьогорічних ), тобто урожай майбутнього року залежить від ваших правильних дій в теперішньому сезоні. Щоб допомогти малині, потрібно знати деякі особливості рослини.

Урожайність різних пагонів на кущі малини відрізняється і залежить від місця їх знаходження. Верхні гілки дають малу кількість квіток, а значить, і плодів. До того ж вони виходять невеликого розміру.

Найбільш сильними виростають плодові пагони, що знаходяться в нижній частині куща. Однак найбільшу кількість врожаю дають не вони, а гілки з середньої (центральної) частини: причина – в затіненості нижніх гілок. На центральних пагонах утворюється найбільша кількість зав’язей і найбільші плоди. Значить, щоб збільшити урожай, потрібно розвивати середню і нижню частини куща.

Активний розвиток цих бічних пагонів починається після видалення верхівки чагарнику. На початку – середині червня огляньте всі однорічні пагони. Ті, що досягли висоти 100-120 см, обріжте верхівки на приблизно 15-17 см .Після цієї процедури рослини почнуть посилено кущитися. На кожному з них з’явиться по 4-8 додаткових бічних пагонів. А бічне розгалуження, як було сказано вище, призведе до збільшення врожаю.

Обрізку малини слід проводити гострим і чистим інструментом. Перед роботою з кожним новим кущем продезінфікуйте лезо і обробіть руки. Так ви захистите кущі від хвороб.

Також читайте :

Як та коли правильно обрізати малину

Коли та як садити малину

Шкідники малини, ожини, суниці та полуниці (фото)

Підживлення малини весною

Схожі записи